HaberlerSamsun haberSamsun Valisi Dağlı: Kurallara uymayanlara acımayacağız

Samsun Valisi Dağlı: Kurallara uymayanlara acımayacağız - Samsun haber

Kovid-19 tedbirlerine ilişkin tramvay, otobüs ve minibüsler ile duraklarda denetim yapan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, 'Şu anda Karantinayı ihlal eden 50'nin üzerinde misafir ettiğimiz vatandaşımız var. Bu konuda tereddüt etmiyoruz. Kesinlikle acımayacağız' dedi

Samsun Valisi Dağlı: Kurallara uymayanlara acımayacağız

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Kovid-19 tedbirlerine ilişkin tramvay, otobüs ve minibüsler ile duraklarda denetim yaptı, sürücü ve yolcuları tedbirler konusunda duyarlı olmaya çağırdı. Vali Dağlı, Cumhuriyet Meydanı'ndaki tramvay, otobüs ve minibüs duraklarında gerçekleşen denetimde, sürücü ve yolcuların gerekli tedbirleri alıp almadığına bakılarak, kurallara uymaları istendi.Denetimler sırasında maske ve sosyal mesafe konusunda vatandaşlara hatırlatmalarda bulunan Dağlı, gazetecilere, denetimlerin rutin şekilde sürdüğünü söyledi.

 KURALA UYMAYA ÇAĞIRDI
Ekiplerin il genelinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Dağlı, "Genel olarak baktığımızda kurallara uyulduğunu görüyoruz. Maske takıp, mesafeye uymamız gerekiyor. Boş bulunması gereken koltukların mutlaka boş bırakılıp oralara kesinlikle oturulmaması gerekiyor. Hijyen kurallarına uymamız gerekiyor." dedi.
Vatandaşları kurallara uyma ve sabırlı davranmaları konusunda uyaran Dağlı, "İnşallah bu günleri hep birlikte atlatacağız. Bu işin ne kadar uzun sürüp sürmeyeceği bize bağlı. Kurallara ne kadar riayet edersek inşallah bunu bir an önce bitiririz." diye konuştu.

 50 KİŞİ YURTLARDA KARANTİNADA
Dağlı, karantina kurallarına uymayanlarla ilgili ihbar hatları bulunduğunu, bu hatta vatandaşların sürekli ihbarda bulunduğunu aktardı. Tespitin ardından kurallara uymayanları Münevver Ayaşlı Kredi Yurtlar Kurumu Yurdu'na yerleştirdiklerini dile getiren Dağlı, "Şu anda 50'nin üzerinde misafir ettiğimiz vatandaşımız var. Bu konuda tereddüt etmiyoruz. Kesinlikle acımayacağız. Onları orada zorunlu kalmaya tabi tutuyoruz. " diye konuştu.

 MESAİYE DÜZENLEME YOK
Mesai saatlerinde değişikliğe gidilip gidilmeyeceği yönündeki soru üzerine Dağlı, şunları söyledi:"Şu anda bu konuda çok afaki bir sıkıntımız yok. Çalışma saatlerini değiştirecek mahiyette bazı şehirlerimizin yaptığı çalışmayı şu an için biz öngörmüyoruz. İnşallah böyle stabil götürürüz. Bugünlerde vakalarımız çok da kötü değil ama iyi de değil açıkçası. Biraz daha sabır, biraz daha dayanma gücü ve biraz daha kurallara uymamız gerekiyor."

İLGİLİ HABERLER

Samsun OMÜ'de profesörü görevden alıp yerine doktor atadılarSamsun OMÜ'de profesörü görevden alıp yerine doktor atadılarSamsun'da 30 yaşındaki genç tabancayla kendini vurduSamsun'da 30 yaşındaki genç tabancayla kendini vurduSamsun'da 5. kattan atlayarak intihar ettiSamsun'da 5. kattan atlayarak intihar ettiDün evlendi bugün intihar ettiDün evlendi bugün intihar ettiÜnye'de kamyonet kaldırımdaki yayaya çarptı: 1 ölüÜnye'de kamyonet kaldırımdaki yayaya çarptı: 1 ölü

SIRADAKİ HABER