Haberlerİstanbul haberVatandaşların korkulu rüyası olan azılı hırsızlar yakalandı

Vatandaşların korkulu rüyası olan azılı hırsızlar yakalandı - İstanbul haber

Yıllardır vatandaşın korkulu rüyası haline gelen iki azılı hırsız yakalandı. Gasp, kapkaç, otodan hırsızlık gibi suçlardan çok sayıda kayıtları ve haklarında kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirlenen şahısların, vatandaşları toplam 1 milyon TL'lik zarara uğrattığı öğrenildi.

Vatandaşların korkulu rüyası olan azılı hırsızlar yakalandı


Üç yıldan bu yana Tekirdağ ve İstanbul'da, banka takipli kapkaç, gasp, otodan hırsızlık gibi eylemleri gerçekleştirerek vatandaşların toplamda 1 milyon TL'sini çalan azılı hırsızlar 17 Eylül günü polis kontrolüne takıldı. Ekiplerce yapılan GBT (Genel Bilgi Toplama) ve UYAP (Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi) taramasında kimlikleri ortaya çıkan kişilerden Muharrem K.'nin 10 adet gasp ve nitelikli hırsızlık suçlarıyla birlikte 8 yıl kesinleşmiş hapis cezasının, Akın Ş.'nin ise 13 adet gasp ve nitelikli hırsızlık suçundan 2 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu belirlendi. Şüpheliler sorgulanmak üzere Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.
Emniyetteki işlemleri tamamlanan iki şüpheli, adliyeye sevk edildi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da 30 yaşındaki genç tabancayla kendini vurduSamsun'da 30 yaşındaki genç tabancayla kendini vurduDün evlendi bugün intihar ettiDün evlendi bugün intihar ettiSamsun'da bağ evi yandıSamsun'da bağ evi yandıÜnye'de kamyonet kaldırımdaki yayaya çarptı: 1 ölüÜnye'de kamyonet kaldırımdaki yayaya çarptı: 1 ölü18 Ekim Pazar Samsun hava durumu18 Ekim Pazar Samsun hava durumu

SIRADAKİ HABER