HaberlerSamsun haberSamsun'da uyuşturucu zanlılarından ilginç savunma, mahkemelerden farklı karar

Samsun'da uyuşturucu zanlılarından ilginç savunma, mahkemelerden farklı karar - Samsun haber

Samsun'da uyuşturucudan gözaltına alınan zanlılardan birisi 'esrarı' salataya, diğeri ise 'kek ve pastaya' katıp yediğini söyleyerek kendini savundu. Salataya katan tutuklandı, kek ve pastaya katan serbest bırakıldı

Samsun'da uyuşturucu zanlılarından ilginç savunma, mahkemelerden farklı karar

Samsun'da narkotik polisi tarafından yapılan operasyonda uyuşturucu madde ile yakalanan şahıs, tarlasında yetiştirdiği söz konusu uyuşturucu maddeyi salataya katıp kendisinin yediğini iddia etti. Samsun'un Atakum ilçesi Beypınar Mahallesi'ndeki bir eve operasyon düzenledi. Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, arz ile mücadele kapsamında yaptıkları takip ve çalışmalarda, ikametinde uyuşturucu madde yetiştirerek satış yapıldığı bilgisi üzerine K.Ç.'nin evine ve müştemilatına operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda, 3 kilo 16 gram esrar maddesi, 102 kök kenevir bitkisi, 166 gram kenevir tohumu, 1 adet pompalı tüfek, 25 adet tüfek kartuşu ve 1 adet tabanca şarjörü ele geçirildi.

 "SATMIYORUM, SALATADA YİYORUM"
Olayla ilgili gözaltına alınan K.Ç., "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Savcıya ve nöbetçi mahkemeye ifade veren K.Ç., "Evimdeki buzdolabında bile söz konusu maddeyi bulunduruyordum. Ben bunları uyuşturucu olduğu için değil, salataya katmak için kullanıyordum. Ayrıca kuşlara ve köpeğime yediriyordum. Kimseye satmadım" dedi.
Nöbetçi mahkemeye ifade veren K.Ç. tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

 "KEK VE PASTAYA KATIP YİYORUM"
Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ö.Ö.'nün uyuşturucu madde yetiştirerek satış yapıldığı bilgisi üzerine zanlının Samsun'un Atakum ilçesinin Beypınar Mahallesi'ndeki evine ve müştemilatına operasyon düzenledi. Yapılan aramalarda, 1 kilo 398 gram esrar maddesi ve 2 adet av tüfeği ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan Ö.Ö., bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Savcıya ve nöbetçi mahkemeye ifade veren Ö.Ö. ele geçen esrar maddesini kimseye satmadığını, kek ve pastaya katarak kendisinin yediğini savundu.
Nöbetçi mahkeme Ö.Ö.'nün adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

İLGİLİ HABERLER

Kazada can veren Samsunlu polis toprağa verildiKazada can veren Samsunlu polis toprağa verildiSamsun'da sokak ortasında yere yığılan 14 yaşındaki çocuk kurtarılamadıSamsun'da sokak ortasında yere yığılan 14 yaşındaki çocuk kurtarılamadıSamsun'da sahte alkolden komaya giren şahıs öldüSamsun'da sahte alkolden komaya giren şahıs öldü11 suçtan aranıyordu Samsun'da baskında yakalandı11 suçtan aranıyordu Samsun'da baskında yakalandıSamsun'da yakalanan hap tacirleri adliyedeSamsun'da yakalanan hap tacirleri adliyede

SIRADAKİ HABER