HaberlerProfesyonel Çözümlerle Katalog Baskıları

Profesyonel Çözümlerle Katalog Baskıları

Günümüzde birçok sektörde faaliyet gösteren firmaların ürün ve hizmetlerine dayalı tanıtımlarını yapacağı kitapçıklar, müşterilerine sunacakları kataloglar ile bilinir.

Profesyonel Çözümlerle Katalog Baskıları

Günümüzde birçok sektörde faaliyet gösteren firmaların ürün ve hizmetlerine dayalı tanıtımlarını yapacağı kitapçıklar, müşterilerine sunacakları kataloglar ile bilinir. Teknolojinin geliştiği bu çağda artık firmalar hem dijital ortamda hem de fiziki olarak kataloglara ulaşmak, müşterilerine doğrudan bu katalog tasarımlarının şık halleriyle beraber doğru bir şekilde sunmak isterler. Kaliteli tasarımlarla beraber ilgi çekici, dikkat çekici tasarımda hazırlanmasıyla sunulabilir birçok katalog basımı bulunur.

Profesyonel olarak çalışarak bu alanda hizmet veren firmalar, kaliteli ve doğru çalışmalar ile beraber katalog basımı konusunda en iyi yaptırımları sağlarlar. Metinlerin aynı fontta dengeli çıktısı alınması, grafik tasarımların herhangi bir hata oluşturmadan baskısının yapılması gibi konular önemli olmaktadır. Müşteri beklentilerini karşılar nitelikte katalog basım imkanlarından faydalanmanız, ürün ve hizmetlerinize merak uyandıracağı gibi ilgi odağı da yapacaktır.

Geniş bir çalışma ile beraber yapılacak katalog basımlarının en doğru şekilde müşterilere ulaştırılması amaçlanmalıdır. Görsel öğelerin dikkat çekici olmasıyla tasarıma uygun şekilde yapılması, katalog metinlerinin hatasız olarak hazırlanması, kolajlar yapılması gibi süreçlerde doğru katalog baskı önemlidir. Profesyonel destek ile yapılacak çalışmalarda güncel çalışmalar yapılırken çeşitli içerikler hazırlandığı esnada, tasarımın sayfalara taşmadan yerleştirilmesi ve etkili sonuçların ortaya çıkmasında katalog firmasının basım aşamasında birçok işi bulunmaktadır.

Yapılacak çalışmalar ile dijital ortamda hazırlanan bu çalışmalar, basıma gitmeden önce prova baskı ile sizlere sunulabilir olmalıdır. Profesyonel olarak hazırlanan taslak, bir diğer deyişle prova baskısı, katalog içeriğiyle ilişkili ne şekilde görünüm kazanacağına dair sizlere elde tutulur bir bilgi verecektir. Bu sayede PDF haliyle dijital taslak ya da prova baskı sayesinde son halini görür, istekleriniz varsa katalog baskı için gereken revizyon işlemlerinizi talep edebilirsiniz.  Profesyonel destek sayesinde metinlere dışında tasarıma dair istemediğiniz ya da yenilik istediğiniz noktalarda da gereken desteği yine katalog basım öncesinde hazırlatabilirsiniz.

 Katalog Basımlarında Kâğıt Seçimi Nasıl Yapılır?

Firmaların katalog baskısı öncesinde yaptıkları seçimlerden biri de doğru kâğıt seçimleri olur. Burada önemli olan şey, markanızın hitap ettiği hedef kitleye uygun şekilde, beğenilme olasılığı yüksek, kullanımı ve kullanış kalitesi güçlü kağıtlar olur. Kâğıt ebatları genelde standart boylarda olmasıyla beraber özel seçimleriniz varsa, bu noktada taleplerinizi de belirtebilirsiniz.

Baskının yapılacağı kâğıt seçimlerinde seçeceğiniz boyutlar, kâğıt kalitesi vb. gibi unsurların tamamı katalog baskı fiyatları ile ilgili değişikliği de beraberinde getirir. Eğer daha farklı ebatlarda seçimler isterseniz makine kalıpları değişimi sebebi ile özel isteklerinize karşılık gelecek olan özel fiyatlandırma da söz konusu olacaktır. Maliyet artışının bağlı olduğu bir başka konu ise, 90 ile 200 gr arasında değişen kuşe kağıtların kullanımıdır. Burada seçilecek gramaj değerine göre kuşe kâğıtta oluşacak fireye göre katalog baskısı fiyatlarının da değişimi söz konusu olacaktır. Bunlarla beraber kapakta olan kalınlık ve gösterişin olması, dikkat çekici ve görsel etkiyi de müşteride daha fazla vereceğini unutmayın.

 Profesyonel Çözümlerle Katalog Baskıları

Çalışmalarınızı yaptıracağınız matbaa ile beraber katalog baskısı konusunda kaliteli bir hizmet görebilirsiniz. Günümüzde matbaa kalitesi, sizlerin istekleri doğrultusunda yapılacak katalog baskısı ve piyasa bilgisi ile beraber estetik, kalite anlayışını da beraberinde getirir. Günümüzde birçok açıdan bakıldığında önemli bir yere sahip olan profesyonel ve tasarımı istenene en uygun şekilde çözüm üreterek yapan katalog baskı matbaa hizmetleri bulunmaktadır.

Burada seçim yaparken grafik tasarım ekibinin güçlü olduğu noktalara değinmeli, katalog basımı ile ilgili güvenebileceğiniz, profesyonel çalışan ve dijital baskı ile baskı kalitesini düşürmeyip seri baskı sayesinde en uygun fiyatta etkin çalışmalar sunan matbaa firmalarıyla görüşmeler yapabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da anaokulu öğretmeni not bırakıp intihar ettiSamsun'da anaokulu öğretmeni not bırakıp intihar ettiSamsun'da 16 yaşındaki oğlu babasını bıçakladıSamsun'da 16 yaşındaki oğlu babasını bıçakladıKız kavgası cinayetle bittiKız kavgası cinayetle bittiSamsun'da eski kız arkadaşını bıçakladıSamsun'da eski kız arkadaşını bıçakladıSamsun'da babasını bıçaklayan genç adliyedeSamsun'da babasını bıçaklayan genç adliyede

SIRADAKİ HABER