HaberlerSamsun haberSamsun Büyükşehir Belediyesi'nden Akdağ'a kafeterya

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Akdağ'a kafeterya - Samsun haber

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ladik Akdağ'a yeni kafeterya inşa edeceklerini açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Akdağ'a kafeterya

Samsun'a 87 kilometre uzaklıktaki 1900 metre rakıma sahip Akdağ Kayak Merkezi, 1360 metre pist uzunluğu, 16 direkli ve 84 sandalyeli telesiyejiyle kış aylarında turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. Ladik'in turizm açısından önemli avantajlara sahip olduğunu ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçedeki turizm yatırımlarına devam edeceklerini söyledi.

 YENİ KAFETERYA KAZANDIRIYORUZ
Kayak merkezinin cazibesinin artmaya başladığını ifade eden Başkan Demir, "Geçen yılki ziyaretçi sayısı 2018 yılına göre iki katına yaklaştı. Yaptığımız yeni yatırımlarla buradaki ziyaretçi sayısını artıracağız. Ladik Akdağ, adım adım Karadeniz Bölgesi'nin kayak turizm merkezi haline geliyor. Buraya yeni bir kafeterya kazandırıyoruz. Kış sezonuna kadar tamamlayıp hizmete açacağız. Mevcut tuvalet ve lavaboları büyütüp yeniledik. Otopark alanlarıyla birlikte yarım kalan 800 metrelik yolu asfaltlayarak ulaşım konforunu artırdık. Burasının sadece kış sezonunda değil yazın da hizmet vermesini istiyoruz. O yüzden yaz aylarında da hareketlendireceğiz" dedi.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Başkan Demir: Samsun, Türkiye'de yatay kalkınmayı başaran en iyi il olacakBaşkan Demir: Samsun, Türkiye'de yatay kalkınmayı başaran en iyi il olacakSamsunlular Atakum'da 200 öğrenciyi giydirdiSamsunlular Atakum'da 200 öğrenciyi giydirdiSamsun Çarşamba'nın yumurta topuk ayakkabısı ve sekiz köşe kasketi tescillediSamsun Çarşamba'nın yumurta topuk ayakkabısı ve sekiz köşe kasketi tescillediİlkadım Belediyesinden dezenfekte seferberliği İlkadım Belediyesinden dezenfekte seferberliğiSamsun Büyükşehir Belediyesi kayaları sanat eserine dönüştürüyor Samsun Büyükşehir Belediyesi kayaları sanat eserine dönüştürüyor

SIRADAKİ HABER