HaberlerSamsun haberSamsun'da Yeşilay'dan ücretsiz danışmanlık desteği

Samsun'da Yeşilay'dan ücretsiz danışmanlık desteği - Samsun haber

Yeşilay Danışmanlık Merkezleri (YEDAM) ile bağımlılara ve yakınlarına ücretsiz psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon desteği sağlayan Yeşilay, Samsun YEDAM'da hizmet vermeye başladı.

Samsun'da Yeşilay'dan ücretsiz danışmanlık desteği


Yeşilay Danışmanlık Merkezlerinin tamamı bağımlılık alanında uzman psikologlardan oluşan ekibi, tütünün yanı sıra alkol, madde ve internet ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlayarak, yeniden hayata kazandırılmaları için yardımcı oluyor. Aynı zamanda aile ve yakınlarına da destek vererek bozulan yaşam düzeninin onarılmasını ve ilişkilerin sağlıklı devam etmesini destekliyor. YEDAM'a 444 79 75 numaralı Yeşilay Danışmanlık Merkezi Danışma Hattı'ndan ulaşılarak destek alınabiliyor.
Samsun YEDAM'ın Türkiye'deki 61 merkezden biri olduğunu belirten Yeşilay Samsun Şube Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, 'Samsun YEDAM'da bağımlılık konusunda ayakta danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bize danışmak için gelen tütün, alkol, madde, internet kullanan kişiler tüm hizmetlerimizden ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Bağımlı kişilere bunları bırakması konusunda yardımcı oluyor ve tekrar kullanmaya başlamaması için yöntemler öğretmek için elimizden geleni yapıyoruz. Öfke kontrolsüzlüğü, kaygı gibi ruhsal sorunlar yaşıyorsa bunların düzelmesi için psikolojik destek de veriyoruz. Nasıl davranmaları konusunda ailelerini bilgilendiriyoruz. Bağımlılıktan kurtulmak isteyen vatandaşlarımız 19 Mayıs Mahallesi, Hürriyet Sokak, No:7/3 İlkadım adresinde hizmet verecek merkezimize başvurarak sağlıklı bir yaşama adım atabilirler' dedi.

İLGİLİ HABERLER

Karın Ağrıları FMF Hastalığının Habercisi OlabilirKarın Ağrıları FMF Hastalığının Habercisi OlabilirÇocuk yoğun bakım ünitesi hizmete girdi Çocuk yoğun bakım ünitesi hizmete girdiSağlık Bakanı Koca 7 ilin sağlık müdürüyle konuştu Sağlık Bakanı Koca 7 ilin sağlık müdürüyle konuştuAK Parti Hakkari İl Başkanı Emrullah Gür hastaneye kaldırıldı AK Parti Hakkari İl Başkanı Emrullah Gür hastaneye kaldırıldıBabasını bıçaklayıp komşularına "ambulans çağırın" dedi Babasını bıçaklayıp komşularına "ambulans çağırın" dedi

SIRADAKİ HABER