HaberlerSamsun haberSamsun Terme'de kampanya 347 tablet ile başladı

Samsun Terme'de kampanya 347 tablet ile başladı - Samsun haber

Terme'de uzaktan eğitim için Terme Kaymakamlığı tablet kampanyası başlattı. Kampanyaya ilk gün 347 tablet bağışlandı

Samsun Terme'de kampanya 347 tablet ile başladı


Samsun'un Terme ilçesinde tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Kovid-19) dolayısıyla yapılan uzaktan eğitim çalışmalarında eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla Terme Kaymakamlığı'nca ihtiyaç sahibi öğrencileri için tablet kampanyası başlatıldı. Kampanya için Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda ilçedeki tüm odalar, sivil toplum kuruluşlarının katılımlarıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir toplantı gerçekleştirildi.

 774 ÖĞRENCİNİN İHTİYACI VAR
İlçenin orta öğretim sınavlarındaki başarısına dikkat çeken Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu ise, "Terme'nin en büyük artısı birlik ve beraberliği. Tüm kurumlarımızla 'Sınıf Tam Öğretmenim' kampanyasına destek veriyoruz. Terme LGS ve YKS'de başarılı bir ilçe. Öğrencilerimizin başarısı için ciddi bir gayret sarf ediyoruz. Dereceye giren birçok öğrencimiz var. Eğitimde marka olan bir ilçe olarak bu durumu devam ettirmek boynumuzun borcu. Tüm paydaşlarımızı bu toplantıya çağırdık. Uzaktan eğitimler devam ediyor. Bu nedenle her öğrenciye fırsat eşitliği sağlamak zorundayız. İlçe milli eğitimizin yaptığı çalışmayla 774 öğrencimizin uzaktan eğitime katılmak için tablete ihtiyacı var. Bizde bunu hep birlikte karşılayacağız" şeklinde konuştu.

 BELEDİYEDEN 55 TABLET
Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ise  "Kampanyaya 55 tablet, 50 kamera ve 50 mikrofonlu kulaklık bağışında bulunuyoruz. Hiçbir çocuğumuzun eğitimden geri kalmasına gönlümüz razı olmaz. Sadece şehirlerin inşası yetmez, beyinlerin inşası her şeyden önemli. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün imkanlarımızla eğitim camiasının yanında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

 TOPLANTIDA 347 TABLET BAĞIŞLANDI
İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy'un sunumuyla devam eden toplantının ardından Terme Belediyesi 55, Terme Ticaret Odası 50, Terme Ticaret Borsası 60, Terme Ziraat Odası 50, Terme Galericiler Derneği 50 ve Terme Muhtarlar Derneği 82 adet tablet bağışıyla kampanyaya destek verdi. İhtiyaç sahibi öğrenciler için başlatılan kampanyaya ilçe genelinde katılımın devam ederek, sayının kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

 

İLGİLİ HABERLER

Samsun dernek zenginiSamsun dernek zenginiKadem'in Kongresinde 'Pandemi Sürecinde Kadın' KonuşulacakKadem'in Kongresinde 'Pandemi Sürecinde Kadın' KonuşulacakBUMER birçok üniversitenin analizlerini de yaparak ulusal ve yerel alanda önemliBUMER birçok üniversitenin analizlerini de yaparak ulusal ve yerel alanda önemliOrdu'da korona virüs denetimleri sürüyor Ordu'da korona virüs denetimleri sürüyorBayburt Üniversitesi, organik aspir ürünleriyle ilklere imza atıyor Bayburt Üniversitesi, organik aspir ürünleriyle ilklere imza atıyor

SIRADAKİ HABER