Haberlerİstanbul haberOrtaokul Matematik Olimpiyatı'nda adını ilk 10'a yazdırdı

Ortaokul Matematik Olimpiyatı'nda adını ilk 10'a yazdırdı - İstanbul haber

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 28'inci 2202 Ulusal Bilim Olimpiyatları'nın Birinci Aşama Sınavı sonuçları belli oldu. Gökkuşağı Koleji Bahçeşehir Şubesi 8'inci sınıf öğrencisi Sukeyna Yıldız, Ortaokul Matematik Olimpiyatı Birinci Aşama Sınavında binlerce kişi içinden adını ilk 10'a yazdırdı.

Ortaokul Matematik Olimpiyatı'nda adını ilk 10'a yazdırdı

Ortaokul ve lisede öğrenim görmekte olan öğrencileri Temel Bilimler ve Bilgisayar alanında özendirmek, yönlendirmek ve bu alanlarda özel eğitim imkânları sağlamak amacıyla düzenlenen TÜBİTAK 2202 Ulusal Bilim Olimpiyatları'nın ilk aşaması tamamlandı. Ortaokul Matematik Olimpiyatı dalında 2475 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen ilk aşama sınavını Gökkuşağı Koleji Bahçeşehir Şubesi 8'inci sınıf öğrencisi Sukeyna Yıldız 9'uncu olarak tamamlama başarısı göstererek, yaz okuluna ve ikinci aşama sınava girmeye hak kazandı.
"7 dalda 385 öğrenci"
7 dalda 6.200 öğrencinin başvurduğu 28'inci Ulusal Bilim Olimpiyatları Birinci Aşama Sınavı 78 ilde gerçekleştirildi. Sınav sonuçlarına göre 7 dalda toplamda 385 öğrenci Yaz Okulu ve İkinci Aşama Sınavı'na davet edildi.
Geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek ve genç yetenekleri teşvik etmek için düzenlenen TÜBİTAK 2202 Ulusal Bilim Olimpiyatları Birinci Aşama Sınavı kapsamına giren dallar ise şu şekilde sıralandı:
Ortaokul Matematik Olimpiyatı
Ortaokul Bilgisayar Olimpiyatı
Fizik Olimpiyatı
Matematik Olimpiyatı
Kimya Olimpiyatı
Biyoloji Olimpiyatı
Bilgisayar Olimpiyatı

İLGİLİ HABERLER

Samsun OMÜ'de profesörü görevden alıp yerine doktor atadılarSamsun OMÜ'de profesörü görevden alıp yerine doktor atadılarSamsun'da 30 yaşındaki genç tabancayla kendini vurduSamsun'da 30 yaşındaki genç tabancayla kendini vurduDün evlendi bugün intihar ettiDün evlendi bugün intihar ettiÜnye'de kamyonet kaldırımdaki yayaya çarptı: 1 ölüÜnye'de kamyonet kaldırımdaki yayaya çarptı: 1 ölüSamsun'da 5. kattan atlayarak intihar ettiSamsun'da 5. kattan atlayarak intihar etti

SIRADAKİ HABER