HaberlerKilis haberBadem hasadında sona gelindi

Badem hasadında sona gelindi - Kilis haber

Kilis'te tarımsal olarak önemli bir yer tutan bademin hasadında sona gelinirken, kabuklu bademin kilosu cinsine göre 7-15 TL'den, kabuksuz badem 50-55 TL'den alıcı buluyor.

Badem hasadında sona gelindi

Kilis'te geçen ay başlanan badem hasadında sona gelindi. Bir haftaya kadar Kilis'te badem hasadının sona ermesi bekleniyor. Kilis'in en büyük badem yetiştiricisi olan Vasıf Akıncı, badem hasadında son bir hafta içerisinde bulunduklarını ifade ederek, "Badem fiyatlarında bir kısım düşmeler var ama inşallah daha iyi olacağını düşünüyorum. Badem çeşitlerine göre fiyatları değişiklik oluyor. Takım sert badem dediğimiz bademin kabuklu kilosu 7 TL'den satılıyor. Diğer badem çeşitleri de kilosu 10-15 TL'den kabuklu badem fiyatları alıcı buluyor. Badem içinin kilosu şu an 50-55 TL'den satılıyor. 60-70'e kadar da satan var. Ama çiftçi olarak kilosu 50-55 TL'den fazla gideceğini tahmin etmiyorum. Badem üreticisi olarak en büyük sorunumuz, iklim şartları ve üretimdeki maliyetler, devletimizden her zamankinden daha fazla destek bekliyoruz" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 19 Ekim Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 19 Ekim Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 20 Ekim Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 20 Ekim Salı il il güncel fındık fiyatlarıKÖYTÜR için iflas erteleme ve konkordato kararıKÖYTÜR için iflas erteleme ve konkordato kararıSuudiler Türkiye'deki gayrimenkullerini satışa çıkardıSuudiler Türkiye'deki gayrimenkullerini satışa çıkardıSamsun'da palamut yerini hamsiye bırakıyorSamsun'da palamut yerini hamsiye bırakıyor

SIRADAKİ HABER