HaberlerMalatya haberArguvan'da Covid-19 denetimleri arttırıldı

Arguvan'da Covid-19 denetimleri arttırıldı - Malatya haber

Dünyayı kasıp kavuran ve Türkiye'de de daha fazla yayılmaması için önlemler alınan yeni tip korona virüs (Covid-19) için denetimler aralıksız sürdürülüyor.

Arguvan'da Covid-19 denetimleri arttırıldı

Korona virüs vakalarının arttığı önde gelen illerin başlarında gelen Malatya'da, maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarı üzerine uyarı yapılıyor.
Arguvan ilçesinde de, denetimler arttırılarak, vatandaşlar uyarılıyor. Kaymakamı Gökhan Dolaş, Belediye Başkan Yardımcısı Aktan Güler, İlçe jandarma Komutanı Ali Ayva, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Yıldırım, Toplum Sağlığı Merkezi ile ilçe Tarım Müdürlüğüne bağlı ekiplerin katıldığı denetimlerde esnafa ve vatandaşa salgınla mücadele kuralları hatırlatıldı, maske ve sosyal mesafe uyarısı yapıldı.
Kaymakam Dolaş başkanlığındaki korona denetim ekibi, mahallerde de esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek, korona virüs salgını kapsamında alınması gereken önlemler ve uyulması gereken kurallar konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Kaymakam Dolaş, denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada, amaçlarının kimseye ceza kesmek değil, hem vatandaşı hem de esnafı bilinçlendirmek, bilgilendirmek, kurallara uymalarını sağlamak olduğuna dikkat çekerek, "İlçemizde tedbirlere ne kadar uyarsak o kadar az etkileniriz. Hepimize düşen bu görev, herkes öncelikle kendini korumalı eğer kurallara dikkat etmezsek ölüm vakaları daha yaşanabiliyor. Bu işin yaşlısı, zengini veya fakiri genci yok. Virüs, dikkat etmeyen herkese bulaşıyor" ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

OMÜ'deki çalışma ortaya koydu: Uzun süre kullanılan maskeler mikrop saçıyorOMÜ'deki çalışma ortaya koydu: Uzun süre kullanılan maskeler mikrop saçıyorSağlık Bakanı Koca 7 ilin sağlık müdürüyle konuştu Sağlık Bakanı Koca 7 ilin sağlık müdürüyle konuştuBabasını bıçaklayıp komşularına "ambulans çağırın" dedi Babasını bıçaklayıp komşularına "ambulans çağırın" dediKuşadası'ndaki izinsiz dans gecesinde 4 kişi korona virüse yakalandı Kuşadası'ndaki izinsiz dans gecesinde 4 kişi korona virüse yakalandıBakan Koca: "Salgının İstanbul'daki seyrini masaya yatırdık" Bakan Koca: "Salgının İstanbul'daki seyrini masaya yatırdık"

SIRADAKİ HABER