HaberlerBilecik haberBilecik'te Moldova'ya damızlık yumurta ve günlük civciv ihracatı

Bilecik'te Moldova'ya damızlık yumurta ve günlük civciv ihracatı - Bilecik haber

Bilecik'te damızlık yumurta ve günlük civciv üreten 2 firma, Moldavya'ya ihracatı yapmak için İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne talepte bulundu. Bu talep sonrası Moldavya'ya dan gelen ekip tesislerde inceleme yaptı.

Bilecik'te Moldova'ya damızlık yumurta ve günlük civciv ihracatı

Bilecik'in Pazaryeri ilçesine bağlı Karaköy'de bir tavuk çiftliği ile damızlık yumurta tesisi İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne Moldova'ya damızlık yumurta ve günlük civciv ihracatı amacıyla talepte bulundu. Bu işletme, Moldova Ulusal Gıda Güvenliği Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Oleg Lıscenco ve Hayvan Sağlığı ve Refahı Uzmanı Maxim Sirbu tarafından ziyaret edilerek denetlendi. Denetime kanatlı işletmenin teknik personeli yanı sıra tesisi İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne personeli de katıldı ve sorulan soruları cevaplandırıldı.
Denetim sonrası kapanış bölümünde heyet işletme teknik personelinin ve il müdürlüğü denetim elemanlarının verdikleri cevaplardan memnuniyet duyduklarını, denetimi olumlu olarak sonuçlandırdıklarını söyledi. Bu sayede iki firma Moldova'ya damızlık yumurta ve günlük civciv ihracatı yapabilecekler.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 17 Ekim Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 17 Ekim Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 19 Ekim Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 19 Ekim Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıSamsun'da 20 dönüm fındık bahçesi yandıSamsun'da 20 dönüm fındık bahçesi yandıKÖYTÜR için iflas erteleme ve konkordato kararıKÖYTÜR için iflas erteleme ve konkordato kararıSamsun deniz salyangozu ihraç edip, buğday ithal ediyorSamsun deniz salyangozu ihraç edip, buğday ithal ediyor

SIRADAKİ HABER