HaberlerTokat haberAzerbaycan için tek yürek oldular

Azerbaycan için tek yürek oldular

Azerbaycan için tek yürek oldular - Tokat haber

Tokatlı esnaf, Azerbaycan'a destek olmak için iş yerlerine Azerbaycan'la Türk bayrağı asarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.


Ermenistan'ın saldırılarının ardından seferberlik ilan eden Azerbaycan'a Türkiye 'den destekler devam ediyor. Tokatlı esnaf "2 devlet, tek millet, tek yürek" sloganı ile iş yerlerine Azerbaycan'la Türk Bayrağı astı. Esnaf Atilla Ertuğrul Toga, Tokat'la Azerbaycan'ın kardeşliğinin ayrı bir önemi olduğuna dikkat çekti. Anadolu'nun manevî zenginliği olan büyük velilerden Azerbaycanlı Abdülmecid Şeyh-i Şirvani ile Anadolu İslam âlimi ve velilerinden İshak-ı Zencanî'nin Tokat'ta kabirlerinin olduğunu belirten Toga, "Tokat'ın Azerbaycan'la din bağı, gönül bağı var. Biz Azerbaycan'a dua ediyoruz Allahü teâlâ Azerbycan'a zafer ihsan eylesin. Yüce rabbim her atılan mermiyi hedefine ulaştırsın" dedi.
Tüm esnafları bayrak asmaya davet etti
Azerbaycan'a destek için Azerbaycan'la Türk bayrağını iş yerlerine astıklarını ifade eden Toga, "Azerbaycan'la iki kardeşiz, tek devletiz. Rabbim kıyamete kadar kardeşliğimizi daim etsin. Tokatlı olarak tüm esnafların işyerlerine bayrak asarak bu desteğin yayılmasını arzu ediyorum. Azerbaycan'la Şirvan Hz.'den dolayı kardeşlikten de öte gönül bağımız var" diye konuştu.