HaberlerSiirt haberKurtalan'da okullara hijyen malzemeleri dağıtıldı

Kurtalan'da okullara hijyen malzemeleri dağıtıldı - Siirt haber

Korona virüs salgını etkisi altında kademeli olarak yu¨z yu¨ze egˆitime bas¸layan Siirt'in Kurtalan ilçesindeki okullara el dezenfektan standı ve dijital go¨stergeli ates¸ ölc¸er dagˆıtıldı.

Kurtalan'da okullara hijyen malzemeleri dağıtıldı

Okulların kademeli olarak yu¨z yu¨ze egˆitime bas¸laması ile c¸ocukların sagˆlıklı bir ortamda egˆitim almalarının sagˆlanması ic¸in kaymakamlık ve Kurtalan Belediye Bas¸kanlıgˆı yapılan c¸alıs¸ma ile ilçedeki 40 okula el dezenfektan standı ve dijital go¨stergeli ates¸ o¨lc¸er dagˆıtımı yaptı. Kaymakam ve Belediye Bas¸kan Vekili I·hsan Emre Aydın, "Covid-19 salgını dolayısı ile yu¨z yu¨ze egˆitime uzak kalan ve uzun bir aradan sonra tekrar okullarına do¨nen o¨gˆrencilerimizin sagˆlıklı bir s¸ekilde egˆitimlerine devam etmeleri ic¸in ilc¸emizdeki okullarımıza el dezenfektan standı ve dijital go¨stergeli ates¸ o¨lc¸er dagˆıtımında bulunduk. Gerek yu¨z yu¨ze, gerekse uzaktan egˆitim ile su¨recin en verimli s¸ekilde gerc¸ekles¸mesi adına gerekli tu¨m c¸alıs¸malarımız devam etmektedir. Covid-19 salgını etkisi altında bas¸layan 2020-2021 egˆitim o¨gˆretim yılının sagˆlık ic¸inde gec¸mesini temenni ediyor, o¨gˆrencilerimize bas¸arılar, o¨gˆretmenlerimize kolaylıklar diliyorum" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Kazada can veren Samsunlu polis toprağa verildiKazada can veren Samsunlu polis toprağa verildiSamsun'da sokak ortasında yere yığılan 14 yaşındaki çocuk kurtarılamadıSamsun'da sokak ortasında yere yığılan 14 yaşındaki çocuk kurtarılamadıSamsun'da sahte alkolden komaya giren şahıs öldüSamsun'da sahte alkolden komaya giren şahıs öldü11 suçtan aranıyordu Samsun'da baskında yakalandı11 suçtan aranıyordu Samsun'da baskında yakalandıSamsun'da yakalanan hap tacirleri adliyedeSamsun'da yakalanan hap tacirleri adliyede

SIRADAKİ HABER