HaberlerTunceli haberAyılar, koyunların yarısını pençeleriyle öldürmüş

Ayılar, koyunların yarısını pençeleriyle öldürmüş - Tunceli haber

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde ahıra giren ayıların telef ettiği 70 hayvandan yarısının pençe darbeleriyle telef olduğu belirtilirken, mal sahibi de destek istedi.

Ayılar, koyunların yarısını pençeleriyle öldürmüş

Olay, Pülümür ilçesine bağlı Göneli köyünde meydana geldi. Besici Özkan Özdemir'in ahırına çatıdan giren ayılar, 70 küçükbaş hayvanı telef etti. İl ve İlçe Tarım Müdürlüğü'nden köye giden ekipler olaya ilişkin tutanak tutarken, besici Özdemir, geçimini sağladığı hayvanların telef olmasından ötürü zorda kaldığını belirterek zararının giderilmesi talebinde bulundu.
15 yıla yakın bir süredir hayvancılıkla uğraştığını aktaran Özdemir, "2 yıldır da bu köydeyim. Burada ayı çok. Üç gün boyunca nöbet tuttum. Ancak ayı vurmanın cezası olduğu için bir şey yapamadım. Ayı ahırın tepesinden girerek 70 hayvanımı telef etti. Zararımın karşılanmasını bekliyorum. Eğer ben ayıya zarar verseydim bana ceza verilecekti" dedi.
Normalde gece saatlerine kadar kadar nöbet tuttuğunu aktaran Özdemir, "Ancak gündüz çalıştığım için sonrasında dinlenmek zorundayım. Sabah geldiğimde 70 tane hayvanımın yarısının boğularak yarısının pençeyle öldürüldüğünü gördüm. Yetkililerden zararımın giderilmesini istiyorum" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Kazada can veren Samsunlu polis toprağa verildiKazada can veren Samsunlu polis toprağa verildiSamsun'da sokak ortasında yere yığılan 14 yaşındaki çocuk kurtarılamadıSamsun'da sokak ortasında yere yığılan 14 yaşındaki çocuk kurtarılamadıSamsun'da sahte alkolden komaya giren şahıs öldüSamsun'da sahte alkolden komaya giren şahıs öldü11 suçtan aranıyordu Samsun'da baskında yakalandı11 suçtan aranıyordu Samsun'da baskında yakalandıSamsun'da yakalanan hap tacirleri adliyedeSamsun'da yakalanan hap tacirleri adliyede

SIRADAKİ HABER