HaberlerKocaeli haberArama-kurtarma operasyonlarının vazgeçilmezleri hünerlerini sergiledi

Arama-kurtarma operasyonlarının vazgeçilmezleri hünerlerini sergiledi - Kocaeli haber

Kocaeli'de arama ve kurtarma operasyonlarında başarılı bir şekilde görev yapan Jandarma Arama Kurtarma köpekleri, şehir merkezinde yaptıkları şov gösterisiyle izleyenlerin beğenisini kazandı.

Arama-kurtarma operasyonlarının vazgeçilmezleri hünerlerini sergiledi

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde Hayvanları Koruma Günü kapsamında bir etkinlik gerçekleştirildi. İzmit Belediyesi ve Kocaeli Jandarma Komutanlığının ortaklığında düzenlenen etkinlikte Jandarma Arama Kurtarma ekiplerine ait özel maksatlı köpekler Kor, Sıtma ve Dev adlı köpekler, verilen komutlar eşliğinde özel bir gösteriye imza attı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği şov gösterisinde jandarma personelinin verdiği komutları harfiyen yerine getiren köpekler, izleyenlerin beğenisini kazandı. Eğitmenlerinin komutlarıyla kapalı kutuya saklanan bir çocuk, köpekler tarafından anında bulundu. Şovun devamında ise köpekler çok sayıda akrobasi içeren görevleri başarı ile yerine getirdi.
Köpeklerin yaptığı görevleri şaşkınlık içinde izleyen vatandaşlar, o anları cep telefonları ile görüntülemeyi de ihmal etmedi. Gösteri için JAK ekiplerine teşekkür eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, farkındalık oluşturmak istediklerini söyleyerek, "Hayvanlara sahip çıkalım istiyoruz. Onların bu dünyada bizim gibi yaşamaya hakları var. Haklarının korunmasına ihtiyacı var. Bu vesileyle 4 Ekim Hayvanları Koruma günü kapsamında bugün bu güzel etkinliği düzenledik" dedi.

İLGİLİ HABERLER

'Samsun Yat Limanı Atakum Kumsalını Yok Edecek''Samsun Yat Limanı Atakum Kumsalını Yok Edecek'Samsun'da araç pert oldu, kimsenin burnu bile kanamadıSamsun'da araç pert oldu, kimsenin burnu bile kanamadıSamsun'da silahla yaralama şüphelisi tutuklandıSamsun'da silahla yaralama şüphelisi tutuklandıİstanbul'dan Samsun'a uyuşturucu getirenler adliyedeİstanbul'dan Samsun'a uyuşturucu getirenler adliyede7. kattan düşen genç kız hayatını kaybetti7. kattan düşen genç kız hayatını kaybetti

SIRADAKİ HABER