HaberlerBalıkesir haberBurhaniye'de engelli gençlere özel Kpss kursu

Burhaniye'de engelli gençlere özel Kpss kursu - Balıkesir haber

Burhaniye ilçesinde, çok sayıda kurs açan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü engelli gençler için de Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS) kursu açtı. Eylül ayında başlayan kursa iki kişi katılırken, 4 öğretmen görev yapıyor.

Burhaniye'de engelli gençlere özel Kpss kursu

Burhaniye Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün açtığı üniversiteye hazırlık, arıcılık ve bilgisayar kursları devam ederken, engelli gençler için de Kpss kursu açıldı. Kurs sayısı ve çeşidini artırmak için çalıştıklarını anlatan Burhaniye Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bülent Dükancı, "Atığımız üniversiteye hazırlık kursu ile arıcılık kursu ilgi gördü. Şimdi de engelli gençler için Kpss kursu başlattık. Bu kursumuza da 2 kişi katılıyor. Diğer kurslarda kursiyer sayısı aranıyor. Ancak, engellilere yönelik kurslarda ve okuma yazma kurslarında sayı aranmıyor. Kursumuza katılan gençlere başarılar diliyorum" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da bir ATM'de daha dolandırıcı düzeneği çıktıSamsun'da bir ATM'de daha dolandırıcı düzeneği çıktıSamsun'da mafya hesaplaşması iddiası: Sokak ortasında öldürüldüSamsun'da mafya hesaplaşması iddiası: Sokak ortasında öldürüldüSamsun Terme'de sokak ortasında pompalı tüfekle intihar ettiSamsun Terme'de sokak ortasında pompalı tüfekle intihar ettiSamsun'da kokain operasyonu: 3 kişi gözaltındaSamsun'da kokain operasyonu: 3 kişi gözaltındaSamsun'da harabe haldeki köy okulu, köy evine dönüştürüldüSamsun'da harabe haldeki köy okulu, köy evine dönüştürüldü

SIRADAKİ HABER