Haberlerİstanbul haberULUSKON heyeti Irak'a gidiyor

ULUSKON heyeti Irak'a gidiyor - İstanbul haber

ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, beraberindeki heyet ile Irak Ankara Büyükelçisi Hassan Janabi'yi ziyaret etti.

ULUSKON heyeti Irak'a gidiyor

Irak Ankara Büyükelçisi Hassan Janabi'yi ziyaret eden ULUSKON Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ve beraberindeki heyet, iki ülke arasındaki ticaret hacminin geliştirilmesi için iş birliği kararı aldı. Ziyaret için ULUSKON heyetine teşekkür eden Janabi, başta ihracat ve ithalat olmak üzere birçok sektörde Türkiye ve Irak arasında ticari ilişkilerin sürdüğüne değindi. Janabi, iki ülke arasındaki ticaretin ve yatırımların karşılıklı olarak artmasa için iş birliğine hazır olduklarını, ULUSKON'la her zaman işbirliği içinde olacaklarını dile getirdi. Janabi son olarak ULUSKON heyetini, Irak'a davet etti.
Ziyarette konuşan ULUSKON Başkanı Nezaket Emine Atasoy ise iki ülke arasında basta inşaat, enerji, gıda, tekstil başta olmak üzere birçok sektörde işbirliği ve Irak'la ihracat yapılan ürünlerin çeşidini genişleteceklerini söyledi. Janabi'nin davetini de geri çevirmeyen Atasoy, ULUSKON heyeti ile Irak iş gezisi planladıklarını ifade etti. Konuşmaların ardından karşılıklı hediyelerin ardından toplantı sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 28 Ekim Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 28 Ekim Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 30 Ekim Cuma il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 30 Ekim Cuma il il güncel fındık fiyatlarıSamsun'da sayıları 374 bini aştıSamsun'da sayıları 374 bini aştıSamsun'da simit de zamlandıSamsun'da simit de zamlandıSamsun SMMMO Başkanı Öğütçü: Düzenleme Beklentileri KarşılamıyorSamsun SMMMO Başkanı Öğütçü: Düzenleme Beklentileri Karşılamıyor

SIRADAKİ HABER