HaberlerŞanlıurfa haberYalçınkaya'dan hasta bebeğin ailesine gıda yardımı

Yalçınkaya'dan hasta bebeğin ailesine gıda yardımı - Şanlıurfa haber

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, dünyada nadir görülen kelebek hastalığına yakalanan 3 yaşındaki Suriyeli Abdullatif'i evinde ziyaret ederek çeşitli hediyeler ve gıda yardımında bulundu.

Yalçınkaya'dan hasta bebeğin ailesine gıda yardımı

Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine desteğini esirgemeyen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya bu kez bir bebeğe yardım eli uzattı. Ülkelerindeki iç savaştan kaçıp Akçakale'ye sığınan Abav ailesinin 6 çocuğundan en küçüğü 3 yaşındaki Abdullatif Abav'a halk arasında kelebek hastalığı olarak bilinen ve nadir görülen "Epidermolizis bülloza" teşhisi kondu. Minik Abdullatif, yaklaşık 10 ay hastanede tedavi gördükten sonra taburcu edildi. Baba İbrahim El Abav mevsimlik işçi olarak çalıştığını ve maddi imkansızlıklar dolayısıyla bebeğe yeterli bakım ve tedavi uygulayamadıklarını belirterek yardım çağrısı yaptı. Çağrıya Yalçınkaya da duyarsız kalmadı. Aileye geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Yalçınkaya çeşitli hediyeler götürüp gıda yardımı yaptı ve ailenin diğer ihtiyaçlarının da karşılanması yönünde yetkililere talimat verdi.
Baba İbrahim El Abav da destekte bulunan herkese teşekkür etti.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Sağlık Müdürü Oruç Uyardı: Grip Mi, Korona Mı Korkusu YaşamayınSamsun Sağlık Müdürü Oruç Uyardı: Grip Mi, Korona Mı Korkusu YaşamayınAstım Belirtileri Kişiye Göre DeğişebilirAstım Belirtileri Kişiye Göre DeğişebilirTüm Yönleriyle MenopozTüm Yönleriyle MenopozKarın Ağrıları FMF Hastalığının Habercisi OlabilirKarın Ağrıları FMF Hastalığının Habercisi OlabilirBalıkesir İl Sağlık Müdürü, Bursa'ya atandı Balıkesir İl Sağlık Müdürü, Bursa'ya atandı

SIRADAKİ HABER