HaberlerHakkari haberHakkari'de iş yeri denetimi

Hakkari'de iş yeri denetimi - Hakkari haber

Hakkari Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Gıda Kontrol Birimi, kentte faaliyet gösteren dönercileri denetledi.

Hakkari'de iş yeri denetimi

Zabıta Müdürü Adil Demir ve beraberindeki zabıta ekipleri, teknik ve hijyenik koşulların yanı sıra korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında işletmeleri sıkı bir şekilde denetledi. Zabıta ekipleri, işletmelere de uyarılarda bulunarak korona virüse karşı hem halkın hem de işletmelerin artık daha dikkatli olması gerektiğini belirtti.
Belediye yetkilileri, gıda ile iştigal eden bütün işletmelerin artık teknik ve hijyenik şartları yerine getirmesinin yanında pandemiyle ilgili alınan tedbirlere de uymasının halk sağlığını korunması için elzem bir hale geldiği belirtildi. Yetkililer, "Ekiplerimiz iş yerlerinde uyulması gereken kuralları birebir anlatmakta olup işletmelerimizden titiz ve dikkatli davranmalarını istiyoruz. Koronayla mücadele kapsamında ilgili işletmelerin uyması gereken kuralları içeren bilgilendirici afişler dağıtılmakta, maske ve dezenfektan kullanılması ile sosyal mesafe hakkında uyarılar yapılmaktadır" denildi.

İLGİLİ HABERLER

OMÜ'deki çalışma ortaya koydu: Uzun süre kullanılan maskeler mikrop saçıyorOMÜ'deki çalışma ortaya koydu: Uzun süre kullanılan maskeler mikrop saçıyorGöz İçi Akıllı Mercekler Hayatı Kolaylaştırıyor Göz İçi Akıllı Mercekler Hayatı KolaylaştırıyorSamsun'da bu laboratuvarda kovid-19 var yakalanan yokSamsun'da bu laboratuvarda kovid-19 var yakalanan yokKuşadası Belediyesi'nin 8 çalışanı karantinaya alındı Kuşadası Belediyesi'nin 8 çalışanı karantinaya alındıSakarya Üniversitesine isteyen herkese korona testi yapılacak Sakarya Üniversitesine isteyen herkese korona testi yapılacak

SIRADAKİ HABER