HaberlerSamsun haberLGS'de dershanesiz Samsun 1'incisi olan öğrenciye Başkan Deveci'den Laptop

LGS'de dershanesiz Samsun 1'incisi olan öğrenciye Başkan Deveci'den Laptop - Samsun haber

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, LGS 2020'de dershaneye gitmeden 496,061 puanla Samsun birincisi olan ve İstanbul Erkek Lisesi'ni kazanan Ahmet Yiğit Girgin'e dizüstü bilgisayar hediye etti.

LGS'de dershanesiz Samsun 1'incisi olan öğrenciye Başkan Deveci'den Laptop


Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atakum Ertuğrul Gazi Ortaokulu öğrencisiyken girdiği Liselere Geçiş Sistemi (LGS) 2020 sınavında dershaneye gitmeden 496,061 puan alarak Samsun birincisi olan Ahmet Yiğit Girgin ve babası Ramazan Girgin'i ağırladı. Ahmet Yiğit'in, Atakum'un ve Samsun'un gururu olduğunu vurgulayan Başkan Deveci, "Yiğit kardeşimiz Atakum'daki Ertuğrul Gazi Ortaokulu'nun öğrencisiydi. Üstün zekası ile eğitim yaşamındaki tüm basamakları başarılı şekilde tırmanıyor. 2020 LGS'de Atakum'a kazandırdığı Samsun birinciliği ile tüm hemşehrilerimizi gururlandırdı. Şu anda Türkiye'nin en iyi okullarından biri olan İstanbul Erkek Lisesi'nde okuyor. Pandemi nedeniyle eğitimine uzaktan devam ediyor. Biz de bu süreçte Yiğit'in uzaktan eğitim sürecinde kullanabilmesi için ona bir dizüstü bilgisayar hediye ettik. Eminim ki Yiğit, gelecek yıllarda da eğitim yaşamındaki başarısı ile bizi gururlandırmaya devam edecek" dedi.

 'DERSHANEYE GİTMEDİM'
Uzaktan eğitim sürecinde sağladığı destekten dolayı Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'ye teşekkür eden Ahmet Yiğit Girgin ise şunları söyledi: "Sınava kursa ya da dershaneye gitmeden kendi başıma hazırlandım. Sınav soruları arasında sadece iki yanlışım vardı. Kuantum fiziğine ilgi duyuyorum. Şu anda uzaktan eğitimle İstanbul Erkek Lisesi'ne devam ediyorum. Liseyi tamamladıktan sonra en büyük hayalim uzay mühendisliği okumak. Cemil başkanımıza desteği ve hediyesi için çok teşekkür ediyorum."

İLGİLİ HABERLER

Samsun B.B. Başkanı Demir: Su baskını 10 milyonluk çözüm Samsun B.B. Başkanı Demir: Su baskını 10 milyonluk çözümAtakum Belediyesi'nden taşkınlara karşı önlemAtakum Belediyesi'nden taşkınlara karşı önlemİlkadım Belediyesi'nden ihale ile satılık: 12.500.000,00 TLİlkadım Belediyesi'nden ihale ile satılık: 12.500.000,00 TLBaşkan Deveci farkındalık için yürüdüBaşkan Deveci farkındalık için yürüdü'Samsun'da Vatandaşımızın ayağına giderek sorunları çözüyoruz''Samsun'da Vatandaşımızın ayağına giderek sorunları çözüyoruz'

SIRADAKİ HABER