HaberlerBalıkesir haberCHP'li belediyeden kafa karıştıran soruşturma

CHP'li belediyeden kafa karıştıran soruşturma - Balıkesir haber

Balıkesir'in Erdek Belediyesi, 11 aydır maaşlarını alamadıklarını için icra işlemlerini başlatan 6 memur hakkında, siyasî parti mitingine katıldıkları gerekçesiyle idarî soruşturma başlattı.

CHP'li belediyeden kafa karıştıran soruşturma

CHP'li Erdek Belediyesi'nde belediyeden alacaklarını gerekçe göstererek icra takibi başlatan memurlara yönelik idarî soruşturma başlatıldı. Belediyede çalışan 6 memur 11 aydır maaşlarını alamadıkları için icra takibine başlamış ve dönemin belediye başkanı, başkan yardımcıları, zabıta müdürü ve mali işler müdürü hakkında görevi kötüye kullanma ve tehdit nedeniyle Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Belediye çalışanlarının icra takibi ve soruşturma isteklerinin devam etmesi üzerine bu kez belediye yönetimi de bu memurlar hakkında siyasî partilerin mitinglerine ve seçim çalışmalarına katıldığı gerekçesiyle idarî soruşturma başlattı. Erdek Belediye Başkan Yardımcısı ve Disiplin Komisyonu Başkanı Hulusi Ay, idarî soruşturma kapsamında memurlardan savunma istedi. Belediye yönetimi, memurların 2019 seçimlerinde CHP İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği mitinglere faal olarak katıldığı, araç konvoyları ve toplantılarına dahil olduğunu gerekçe gösterirken, memurlar ise "muvafakatname vermeyiz" gerekçesiyle belediye yönetiminin kendilerini zorla mitinglere gönderdiğini ileri sürdü.

İLGİLİ HABERLER

Samsun CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Demir gözyaşlarıyla uğurlandıSamsun CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Demir gözyaşlarıyla uğurlandıUEFA Şampiyonlar Ligi: Medipol Başakşehir: 0 - Paris Saint-Germain: 0 (Maç devamUEFA Şampiyonlar Ligi: Medipol Başakşehir: 0 - Paris Saint-Germain: 0 (Maç devamFransa'da sokağa çıkma yasağının detayları açıklandı Fransa'da sokağa çıkma yasağının detayları açıklandıAK Parti Gençlik Kolları'ndan Fransa Büyükelçiliği önünde 'Charlie Hebdo' protesAK Parti Gençlik Kolları'ndan Fransa Büyükelçiliği önünde 'Charlie Hebdo' protesÇalımbay: "Bizim iddiamız devam ediyor" Çalımbay: "Bizim iddiamız devam ediyor"

SIRADAKİ HABER