HaberlerSamsun haberSamsun Omü'de Kovid-19 Şüphesiyle 12283 Kişi Geldi

Samsun Omü'de Kovid-19 Şüphesiyle 12283 Kişi Geldi - Samsun haber

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hastanesi'nde mart ayından bu yana 12 bin 283 kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) şüphesiyle muayene edildiği öğrenildi.

Samsun Omü'de Kovid-19 Şüphesiyle 12283 Kişi Geldi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Türker Yardan, "Hastane olarak bütün teknolojik altyapıya sahibiz. Özellikle Kovid-19 konusunda uzman ve deneyimli ekibimizle sağlık hizmeti sunuyoruz." dedi.

 GÜNDE ORTALAMA YÜZ MUAYENE
Kovid-19 şüphesiyle hastanelerine gelenlerin psikolojik olarak kendilerini kötü hissetmemesi için bu bölümü, "solunum yolu enfeksiyon polikliniği" olarak adlandırdıklarını anlatan Yardan, "Hastalığın görülmeye başladığı mart ayından bugüne kadar hastanemizde 12 bin 283 kişi Kovid-19 şüphesiyle muayene oldu. Her gün bu polikliniğimizde ortalama 100 hastaya bakıyoruz. Günlük ortalama 10-15 hasta Kovid-19 şüphesiyle yatıyor. Tedavileri tamamlananlar ise taburcu ediliyor." diye konuştu.

 1000 TEST YAPIYORUZ
Yardan, Kovid-19 ile ilgili üç servisleri ile yoğun bakım üniteleri bulunduğunu belirterek "İhtiyaç halinde her an kullanabileceğimiz 150 yatağımız var ancak alınan tedbirlerle hasta sayımızda azalma bulunuyor. Ayrıca mikrobiyoloji laboratuvarımızda bulunan PCR cihazı ile Samsun genelinde hastaların testini yapıyoruz. Hastanemizde tedavi görmese bile testlerini burada gerçekleştiriyoruz. Her gün 1000'in üzerinde test yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Sağlık Müdürü Oruç Uyardı: Grip Mi, Korona Mı Korkusu YaşamayınSamsun Sağlık Müdürü Oruç Uyardı: Grip Mi, Korona Mı Korkusu YaşamayınKarın Ağrıları FMF Hastalığının Habercisi OlabilirKarın Ağrıları FMF Hastalığının Habercisi OlabilirAstım Belirtileri Kişiye Göre DeğişebilirAstım Belirtileri Kişiye Göre DeğişebilirTüm Yönleriyle MenopozTüm Yönleriyle MenopozSağlık Bakanı Koca 7 ilin sağlık müdürüyle konuştu Sağlık Bakanı Koca 7 ilin sağlık müdürüyle konuştu

SIRADAKİ HABER