HaberlerLPG Ruhsata İşletme

LPG Ruhsata İşletme

LPG gazı enerji kaynaklarından biri olarak renksiz, havadan ağır ve kokusuz bir gaz olarak bilinmektedir.

LPG Ruhsata İşletme

LPG gazı enerji kaynaklarından biri olarak renksiz, havadan ağır ve kokusuz bir gaz olarak bilinmektedir. Özellikle araçlarda tasarruf sağlamak amacıyla kullanılan LPG gazı oldukça ekonomiktir. Sadece arabalar açısından değil günlük yaşamda farklı yerlerde de LPG gazı kullanılabilmektedir. Vasıtalara sonradan da ilave edilebilme özelliği olmasından dolayı bazen kullanıcılar tercihlerini bu yönde kullanabilmektedir. Araç sahipleri LPG dönüşümü yaptırarak araçlarını daha ekonomik hale getirmektedirler. Birçok firma dönüşüm işlemlerini gerçekleştirmektedir. LPG Dönüşüm Fiyatları da firmaların farklı oluşu doğrultusunda çeşitlenmektedir. Fiyat aralığı değişkenlik gösterse dahi uzun vadede araçta LPG kullanımı sürücüler açısından tasarruf etme imkânı yaratmaktadır. Atiker LPG montaj fiyatı seçenekleri arasında Tartarini 4 silindir OBDII Kit silindir2700, simit ise 3000TL olarak firma bilgilerinde yer almaktadır. Prins Ecomax ise fiyatını 390 Euro olarak silindir için belirlerken simit için 410 Euro fiyat sunmaktadır. Atiker LPG Fiyat seçenekleri de farklılık göstermektedir. Atiker LPG montaj fiyatları arasında 3-4 silindir Grand OBD II Kit için belirlenen fiyat 2680 TL'dir. 8 silindir Grand OBD II kitin fiyatı ise 4000TL olarak firma bilgilerinde yer almaktadır.

LPG araca uygulanabilir bir özelliktir. Araca bir LPG dönüşümü yapıldığında bu durumun ruhsata da işlenmesi gerekecektir. LPG Ruhsata İşletme işlemi için yapılması gerekenler arasında evrakların tamamlanmış olması gelecektir. Serviste LPG dönüşümü yaptırdığımız aracımıza ait resmi evraklar temin edilerek işe başlamamız gerekir. Ardından aracımızın muayene işlemi yapılmış olması icab edecektir. Aracın ruhsatına LPG dönüşümü geçirdiğine dair aracın bilgilerini onaylatmak için evraklarla birlikte notere gitmeniz gerekecektir. Bu evraklardan bazıları, faturalar, LPG projesine dair evraklar olacaktır. Ayrıca aracın vergi borçları ya da trafik cezaları da varsa ödenmiş olmalıdır. Aksi durumda noterde sorun yaşarsınız. İşlemlerinizin aksamadan tamamlanması evraklarınızın tam olması ile mümkün olacaktır. İlk gideceğiniz yer olan araç muayene istasyonunda da yanınızda bulunması gereken evraklar LPG projesi, faturalar, ruhsat ve garanti belgesi olacaktır. Ardından gideceğiniz noterde de sizden bazı evraklar talep edilecektir. Bu evraklar arasında nüfus cüzdanınız, araç tespit raporunuz, LPG yaptırdığınız firmadan temin edeceğiniz faturalar, tadilat yaptırdığınıza ilişkin tadilat belgesi, araç muayene istasyonundan aldığınız muayene raporunuz, trafik tescil belgenize ilaveten bir de boş olarak trafik tescil belgesi evrağı ve aracınıza ait yaptırmış olduğunuz sigorta evrakları yer almaktadır. Bu evrakların asılları sizde kalırken fotokopileri noter tarafından talep edilecektir. Evraklarınız tamam olduğunda noter tarafından araç ruhsatınıza LPG dönüşümüne dair gerekli bilgiler işlenecektir.

İLGİLİ HABERLER

'Samsun Yat Limanı Atakum Kumsalını Yok Edecek''Samsun Yat Limanı Atakum Kumsalını Yok Edecek'Samsun'da araç pert oldu, kimsenin burnu bile kanamadıSamsun'da araç pert oldu, kimsenin burnu bile kanamadıKorona'da günlük hasta sayısı 2 bini geçtiKorona'da günlük hasta sayısı 2 bini geçtiSamsun'da 7 kilo esrarla yakalanan 3 kişi tutuklandıSamsun'da 7 kilo esrarla yakalanan 3 kişi tutuklandıSamsun'a hasta getirirken bariyerlere çarptı: 2 yaralıSamsun'a hasta getirirken bariyerlere çarptı: 2 yaralı

SIRADAKİ HABER