HaberlerSamsun haberSamsun OMÜ'de profesörü görevden alıp yerine doktor atadılar

Samsun OMÜ'de profesörü görevden alıp yerine doktor atadılar

Samsun OMÜ'de profesörü görevden alıp yerine doktor atadılar - Samsun haber

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde dekanlardan sonra MYO'larda görevden alma ve atamalar sürüyor. Bu kez de Havza MYO Müdürlüğü görevindeki profesörün yerine doktor ataması yapıldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Havza Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Adem Asan görevden alınarak yerine Dr. Öğr. Üyesi Ercan Tural atandı. Turan'ı Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal'ın bizzat katıldığı törenle koltuğa oturttu.

Devir teslim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Prof. Dr. Adem Asan'ın Havza Meslek Yüksekokuluna ciddi emekleri olduğuna ve önemli hizmetler ürettiğine işaret ederek, "Bunun neticesinde okulumuzda bir birikim oluştu. Prof. Dr. Asan'ın da zaten bilgi, öngörü ve tecrübesine bundan sonra da başvuracağız. Hocamızın da her hâlükârda yanımızda olacağından eminiz. Kendisine yaptığı hizmetlerden ötürü huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Havza MYO'da hocamızın, yaptığı çalışmalarla öne çıkmasıyla geride hoş bir seda bıraktığına inanıyorum ve emeği de her zaman anılacaktır" dedi.

 GÖREVLER GELİP GEÇİCİ
Yeni görevini devralan Dr. Öğr. Üyesi Ercan Tural, sorumluluğu büyük bu göreve layık gördükleri için Rektör Ünal ve yönetimine teşekkür etti, Havza MYO'ya yaptığı hizmetler için Prof. Dr. Asan'a da şükranlarını sundu. Prof. Dr. Adem Asan da makamların gelip geçici olduğunu ifade ederek, "Önemli olan; işinizi düzgün yapmanız ve vicdanınızın rahat olmasıdır, bu anlamda vicdanım rahat. Bu süreçte emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum, haklarını helal etsinler" şeklinde konuştu.
Havza MYO'da incelemelerde bulunan Rektör Ünal, öğretim elemanlarıyla tanıştı, bilgisayar laboratuvarı ve kütüphaneyi gezdi, yetkililerden bilgi aldı.