HaberlerSamsun haberCanik Ve Tekkeköy'e 'Sıfır Atık' Ödülü

Canik Ve Tekkeköy'e 'Sıfır Atık' Ödülü - Samsun haber

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde düzenlenen 'Belediyeler için Sıfır Atık Fikir Projesi' yarışmasında Canik ve Tekkeköy belediyeleri ödüle layık görüldü.

Canik Ve Tekkeköy'e 'Sıfır Atık' Ödülü

Samsun Canik ve Tekkeköy Belediyeleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde düzenlenen "Belediyeler için Sıfır Atık Fikir Projesi" yarışmasında ödül aldı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve çok sayıda davetlinin katıldığı özel programda, ödülünü Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin'in elinden alan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Böylesi anlamlı bir programda ödüle layık görülmemiz bizi ziyadesiyle mutlu etti. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın muhterem eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde yürütülen 'Sıfır Atık' çalışmaları kapsamında projelendirdiğimiz 'Sıfır Atık Köyü' projemizle sadece atıklarımızı yönetmeyi değil, sürdürülebilir kalkınma ilkelerine uygun üretim yapılmasını da amaçlıyoruz. 'Çevreyi korumak bir seçenek değil zaruriyettir' anlayışı ile sıfır atık ve çevre duyarlılığı konusunda adımlar atıyoruz. Özellikle çocuklarımızın çevre bilincine sahip olması için gerçekleştirdiğimiz çalışmaları yaygınlaştıracağız. Bizleri ödüle layık gören Emine Erdoğan hanımefendiye, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum'a, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin'e teşekkür ediyorum"diye konuştu.
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar da, ödül alan belediye başkanları arasında yer aldı.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da sokakların boş kalmasını fırsat bildilerSamsun'da sokakların boş kalmasını fırsat bildilerDemirtaş: Samsun'da durum ürkütücü bir boyuttaDemirtaş: Samsun'da durum ürkütücü bir boyuttaSamsun'da kuralları hiçe sayanlar zabıtadan kaçamadıSamsun'da kuralları hiçe sayanlar zabıtadan kaçamadıAtakum Belediye Başkanı Cemil Deveci: 530 hande 1529 kişiye yemek ulaştırdıkAtakum Belediye Başkanı Cemil Deveci: 530 hande 1529 kişiye yemek ulaştırdıkCanik'ten engellilere 50 akülü araç hem de törensizCanik'ten engellilere 50 akülü araç hem de törensiz

SIRADAKİ HABER