HaberlerAtakum haberAtakum Belediyesi AtaMarket'i açtı

Atakum Belediyesi AtaMarket'i açtı - Atakum haber

Atakum Belediyesi, AtaMarket'i törenle hizmete açtı. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atamarket'in Samsun'da gıda israfını önleyeceğini ve yoksullukla mücadele edeceğini belirterek hayırseverlerden destek istedi.

Atakum Belediyesi AtaMarket'i açtı

Atakum Belediyesi, AtaMarket'i çok sayıda davetlinin katıldığı törenle hizmete açtı. Açılış töreninde konuşan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, AtaMarket Gıda Bankası'nın esin kaynağının Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir' sözü olduğunu belirterek, "Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyet ise buranın Cumhuriyet Bayramı'nda açılması gerekiyordu. 'Komşusu açken, tok yatan bizden değildir.' Bu bizim inancımız ve kültürümüzdür. Biz hem kimsesizlerin kimsesi olacağız hem de komşusu açken tok yatmayanlardan olacağız. Elimiz komşumuzun omzundan ayrılmayacak. Onlara yardım edeceğiz, halini hatırını soracağız. Sosyal devlet anlayışı devletimizin, anayasamızın ve bizim en temel ilkemizdir. Bu zor süreçte büyük ölçüde dayanışma ağını geliştirmemiz gerekiyor. Benim de projelerim var. Burası kültür ve sanat kenti. Öncelikli olarak kültür ve turizm merkezi yapmak isterim ama onu erteliyorum. Sağlıklı, karını doyan, çocuklarının kitaplarını alabilen, ayakları üşümeyen bir toplum oluşturmamız gerekiyor. Başkalarının sorunlarını bilen, takip eden bir toplum oluşturmamız gerekiyor. Komşusunun durumunu sorabilen bir kültürü yeniden tanımlamamız ve hayata geçirmemiz gerekiyor. AtaMarket de onun bir örneği" dedi.

 AtaMarket'ten nasıl yararlanılır?
Özgür Bölüşüm Derneği'nin paydaşlığında hizmet vermeye başlayan AtaMarket'ten yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi yurttaşlar, başvurularını Atakum Belediyesi Sosyal ve Yardım İşleri Müdürlüğü'ne yapabiliyor. Gıda bankacılığından yararlanabilme kriterlerine sahip olan yurttaşlara müdürlük bünyesinde kurulan komisyon tarafından hak sahipliği ve alışveriş limiti tanımlanıyor. Sadece AtaMarket'te kullanılabilen AtaKart sistemine dahil olan ihtiyaç sahipleri, diledikleri zaman AtaMarket Gıda Bankası'na gidebiliyor. Raflarda yer alan ürünlerden belirli limitler dahilinde alışverişlerini gerçekleştirdikten sonra AtaKartlarındaki limiti kullanarak ödeme yapabiliyor.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da Samkart İçin 1 Aralık Son TarihSamsun'da Samkart İçin 1 Aralık Son Tarihİlkadım'da pazarlara sıkı denetim: 3 pazarcıya cezaİlkadım'da pazarlara sıkı denetim: 3 pazarcıya cezaMırık: Görevimiz İlkadım'ı tertemiz yapmakMırık: Görevimiz İlkadım'ı tertemiz yapmakAtakum Belediyesi'nin ekipleri şiddetle mücadele için sahadaAtakum Belediyesi'nin ekipleri şiddetle mücadele için sahadaBaşkan Demirtaş: 3745 Noktada Dezenfekte Çalışması YaptıkBaşkan Demirtaş: 3745 Noktada Dezenfekte Çalışması Yaptık

SIRADAKİ HABER