HaberlerSamsun haberDemir: Samsun'u Türkiye'nin Tüm Şehirlerine Örnek Olacak Konseptle İnşa Ediyoruz

Demir: Samsun'u Türkiye'nin Tüm Şehirlerine Örnek Olacak Konseptle İnşa Ediyoruz - Samsun haber

Samsun'un en büyük sanayi sitesi dönüşümüne imza atacaklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Şehrimizi, ilçelerimizi ve mahallerimizi yeniden ihya ediyoruz. Kentsel dönüşümle Samsun'u Türkiye'nin tüm şehirlerine örnek olacak yeni konseptle inşa ediyoruz' dedi

Demir: Samsun'u Türkiye'nin Tüm Şehirlerine Örnek Olacak Konseptle İnşa Ediyoruz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vizyoner bir belediye olduklarını, hakkaniyetle çalıştıklarını, şehri modern ve çağdaş vizyona kavuşturacak hamleleri attıklarını söyledi. Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınacağı Toybelen Küçük Sanayi Sitesi yapımının ihale edildiğini hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kentin gelişimine büyük katkı sağlayacak yeni sitenin bölgenin en modern sanayi sitesi olacağını belirterek şunları söyledi: "Sanayi sitesinin yapımına yıl sonuna kadar başlıyoruz. Mülkiyet sahipleri dahil Gülsan'da faaliyet gösteren bütün esnaflarımız burada iş yeri sahibi olacak.  Böylelikle şehrimizde uzun yıllardır konuşulup çare aranan Gülsan Sanayi Sitesi sorunu da böylelikle ortadan kalkacak. Taşımanın ardından burayı da yıkacağız. Halkımızın güzel vakit geçireceği, Selahattin Camisi ile birlikte çok sayıda kültürel unsurun yer alacağı bir yer haline gelecek."

 SAMSUN TÜM ŞEHİRLERE ÖRNEK OLACAK

Belediyeciliğin çok çalışmayı ve gayret etmeyi gerektiren bir iş olduğunu ifade eden Başkan Demir, "Pandemi sürecine rağmen dur durak bilmiyoruz. Şehrimizi, ilçelerimizi ve mahallerimizi yeniden ihya ediyoruz. Kentsel dönüşümle Samsun'u Türkiye'nin tüm şehirlerine örnek olacak yeni konseptle inşa ediyoruz" dedi.

 SAATHANE MEYDANI YAKINDA HİZMETTE

Saathane Meydanı dönüşümüne de değinen Başkan Mustafa Demir, "Saathane Meydanı'nı düzenlemeye devam ediyoruz. Yakında hizmete girecek. Yıkımına karar verdiğimiz yerlerle ilgili açılan davalar ise yeni bitti. Büyük Cami ile Taşhan arasındaki yerleri yıkacağız. Orayı tarihi konseptine uygun çarşıya dönüştüreceğiz. Biz şehrimizde yapılması gereken yatırımları öncelik ve aciliyet sırasına aldık, onları teker teker yapıyoruz. Gece gündüz çalışarak şehrimizi kalkındırmaya devam ediyoruz.  Samsun çok güzel bir şekilde istikbale yürüyor" ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da Samkart İçin 1 Aralık Son TarihSamsun'da Samkart İçin 1 Aralık Son Tarihİlkadım Belediyesi Samsun'da yuvaları ısıtıyorİlkadım Belediyesi Samsun'da yuvaları ısıtıyorAtakum pazar ve AVM'leri denetim altındaAtakum pazar ve AVM'leri denetim altındaMırık: Görevimiz İlkadım'ı tertemiz yapmakMırık: Görevimiz İlkadım'ı tertemiz yapmakAtakum Belediyesi'nden Şehit Polise VefaAtakum Belediyesi'nden Şehit Polise Vefa

SIRADAKİ HABER