HaberlerAydın haberKuşadası'nda tarihi camilerde hasar kontrolü yapıldı

Kuşadası'nda tarihi camilerde hasar kontrolü yapıldı - Aydın haber

Ege Denizi'nde meydana gelen depremin ardından Kuşadası'ndaki hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Ekipler son olarak Kuşadası'ndaki tarihi camilerde hasar kontrolü gerçekleştirdi.

Kuşadası'nda tarihi camilerde hasar kontrolü yapıldı

Aydın Vakıflar Bölge Müdürü Reşit Akçalı ve ekiplerin yaptığı ön incelemenin ardından Aydın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden görevlendirilen komisyon Kuşadası'ndaki Kale içi, Hacı İbrahim Ağa, İki Oklu, Hatice Hanım ve Türkmen camilerinde hasar tespitinde bulundu. 5 tarihi camide yapılan incelemenin ardından Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Kuşadası Sadettin Yücel ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri ile birlikte camileri ziyaret ederek, son durumu yerinde tespit etti.
Şu an itibariyle kontrolü yapılan tüm camilerde herhangi bir sıkıntı olmadığı ve tüm camilerin ibadete açık olduğu belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da yağmur ve kar bekleniyor Samsun'da yağmur ve kar bekleniyorSamsun'da 73 yaşındaki kadın iple tavana asılı bulunduSamsun'da 73 yaşındaki kadın iple tavana asılı bulunduSamsun'da cinayete 9 gözaltıSamsun'da cinayete 9 gözaltıSamsun'da polisi alarma geçirdiSamsun'da polisi alarma geçirdi3 çocuk annesi kadının sır ölümü3 çocuk annesi kadının sır ölümü

SIRADAKİ HABER