Haberlerİstanbul haberTaksim'de drone destekli korona virüs denetimi

Taksim'de drone destekli korona virüs denetimi - İstanbul haber

Taksim'de drone destekli Covid-19 denetimi gerçekleştirildi. Maskesi olmayan bir vatandaş hem polislere zorluk çıkardı hem de görüntü almak isteyen basın mensuplarına saldırdı.

Taksim'de drone destekli korona virüs denetimi

Korona virüsle mücadele kapsamında İstanbul'un kalabalık yerlerinden biri olan Taksim'de Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü, Turizm Şube Müdürlüğü ve Beyoğlu Belediyesi zabıta ekipleri tarafından denetim gerçekleştirildi. İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı'nda ekipler, vatandaşlar ile beraber turistleri de maske takmaları ve sosyal mesafe konusunda uyardı. Denetimlerde Korona virüse karşı uyarı komutları verebilen drone kullanıldı. Maske ve sosyal mesafe kuralına uymayanlar drone yardımıyla tespit edilerek cezai işlem uygulandı.
Diğer taraftan, maske takmadığı için para cezası kesilen bir kişi ise önce polislere zorluk çıkardı. Daha sonra ise basın mensuplarına saldırdı.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Bafralı kadınlar Karadeniz'de bir ilk başardıSamsun Bafralı kadınlar Karadeniz'de bir ilk başardıSamsun Memur-Sen'li kadınlardan şiddet açıklamasıSamsun Memur-Sen'li kadınlardan şiddet açıklamasıİtfaiye eri yangında yaralanırken, mahalleli virüse rağmen sokağa döküldü İtfaiye eri yangında yaralanırken, mahalleli virüse rağmen sokağa döküldüFikir Maratonu'nda 'siber güvenlik' ödülleri verildi Fikir Maratonu'nda 'siber güvenlik' ödülleri verildiBakan Soylu başkanlığında koronavirüs toplantısı Bakan Soylu başkanlığında koronavirüs toplantısı

SIRADAKİ HABER