HaberlerOrdu haberSağlıkçı kızdan yaşlı adama erken müdahale

Sağlıkçı kızdan yaşlı adama erken müdahale - Ordu haber

Ordu'nun Ünye ilçesinde bankta oturacağı sırada dengesini kaybederek düşüp yaralanan yaşlı adama genç bir kız tarafından yapılan ilk müdahale herkesi sevindirdi.

Sağlıkçı kızdan yaşlı adama erken müdahale

Edinilen bilgiye, ilçenin Çömlekçi Mahallesi deniz kenarında dinlenmek isteyen 88 yaşındaki Kazım Ateş, banka oturacağı sırada dengesini kaybederek deniz kenarında bulunan kayalıklara yuvarlandı. Bu sırada orada geçmekte olan 19 yaşındaki Tuğçe Bulat yaşlı adamın yanına koşarak müdahale etti. Kafasında oluşan yara nedeniyle sağlık ekiplerinin gelmesini beklemeden müdahale etmeye devam eden genç kız çevredekilerinde bu hareketiyle taktirini topladı.

"Zaten sağlık okuyorum, kimseyi bekleyemezdim"
Yaşlı adama müdahale sonrası yaşanılanları anlatan Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu mezunu Tuğçe Bulat," Arkadaşımla beraber çamlık tarafına doğru yürüyorduk. Bu sırada yaşlı amcanın yerde olduğunu görünce müdahale etmek istedim. Başından kan geliyordu. Kimseyi beklemeden ilk müdahaleyi yapmak zorundaydım. Orada bulunanlardan sargı bezi ve peçeteyle pansuman yaptım. Zaten daha sonra sağlık ekipleri geldi" dedi.
Olay sonrası 88 yaşındaki Kazım Ateş ambulansla Ünye Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, sağlık durumunun ise iyi olduğu öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Gazi Devlet Hastanesi'ne korona vakalarına karşı 'ek' binaSamsun Gazi Devlet Hastanesi'ne korona vakalarına karşı 'ek' binaSamsun'da yoğun bakım doluluk oranı her geçen gün artıyorSamsun'da yoğun bakım doluluk oranı her geçen gün artıyorVali Dağlı'dan koronaya karşı 'tedbir' uyarısıVali Dağlı'dan koronaya karşı 'tedbir' uyarısıSamsun'da Korona vaka artışı yüzde 100Samsun'da Korona vaka artışı yüzde 100Yas sürecinde psikolojik destek gerekirYas sürecinde psikolojik destek gerekir

SIRADAKİ HABER