HaberlerSamsun haberSamsun'un efsane başkanı Muzaffer Önder anıldı

Samsun'un efsane başkanı Muzaffer Önder anıldı - Samsun haber

Samsun'un efsane Büyükşehir Belediye Başkanı Muzaffer Önder, vefatının 15. yılında büstü ve mezarı başında anıldı

Samsun'un efsane başkanı Muzaffer Önder anıldı


1989-1999 yılları arasında 10 yıl Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten ve tüm Samsun'un 'Muzaffer abi' olarak adlandırdığı merhum Muzaffer Önder için ismini taşıyan parkta anma programı düzenlendi. CHP Samsun İl Başkanlığı'nın düzenlediği törende Muzaffer Önder'in büstüne çelenk konuldu.
Törende konuşan CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, "Öyle siyasetçiler geldi geçti ki siyasi hayatımızdan. Kimileri başkan diye anıldı kimileri milletvekili diye anıldı kimileri bakan kimileri başbakan diye anıldı. Ama Samsun'dan bir rüzgâr geçti. Samsun'a öyle biri geldi ki kimilerinin ağabeyi kimilerinin hâlâ babası. O bizim Muzaffer ağabeyimizdi. Örgütünün babasıydı. Samsun'un babasıydı. Hâlâ Muzaffer Önder babanın ismini duyuyoruz. Hala ona dua eden binlerce insan onu rahmetle yad ediyor" dedi.
Törene Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, ilçe başkanları, eski çalışma arkadaşları ve sevenleri katıldı. Muzaffer Önder Parkı'nda düzenlenen törenin ardından grup, Bafra Kolay Mahallesi'nde bulunan mezarına hareket ederek burada da bir anma töreni düzenledi.

 

İLGİLİ HABERLER

MHP Kütahya İl Başkanlığı görevine Selçuk Alıç seçildi MHP Kütahya İl Başkanlığı görevine Selçuk Alıç seçildiAK Partili Karaaslan:"Dünya siyasetinde muhalefetler önemli eleştirilerde bulunuAK Partili Karaaslan:"Dünya siyasetinde muhalefetler önemli eleştirilerde bulunuHamza Dağ: "Doğu Akdeniz'de yaptığımız hamlelerle, Dağlık Karabağ'a da yapmış olHamza Dağ: "Doğu Akdeniz'de yaptığımız hamlelerle, Dağlık Karabağ'a da yapmış olGiresun güven tazeledi Giresun güven tazelediJoe Biden kabinesini açıkladı Joe Biden kabinesini açıkladı

SIRADAKİ HABER