HaberlerSamsun haberSamsun'da 8 bin 478 hanenin durumunu tek tek incelediler

Samsun'da 8 bin 478 hanenin durumunu tek tek incelediler - Samsun haber

Samsun Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 17 ilçenin tamamında hane ziyaretleri gerçekleştirilerek, sosyal yardım ve sosyal hizmete ihtiyacı olan vatandaşlar tespit ediliyor.

Samsun'da 8 bin 478 hanenin durumunu tek tek incelediler


Samsun Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü "Güçlü aile ve mutlu bireylerden oluşan, çalışan ve üreten müreffeh bir Samsun" vizyonu ile çalışmalarına devam ediyor. 2016 yılında hizmete giren Aile Sosyal Destek Programı kapsamında, talep odaklı hizmet sunumunun yanı sıra arz odaklı hizmet sunumunu içeren çalışmalar da yürüten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, ailelerin ihtiyaçlarını doğru belirleyip doğru yönlendirmeler yaparak, sorunlarına sürdürülebilir ve kalıcı çözümler bulmayı hedefliyor.
Ekipler ihtiyaç sahibi vatandaşların sosyal hizmetlerden faydalanabilmesi için İl Müdürlüğüne gelmesi beklenmeden, kapı kapı dolaşıyor. Devletin sosyal hizmet ve politikaları doğrultusunda bilgilendirilmeleri amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında, 2020 yılı içerisinde Samsun'da 8 bin 478 hane ziyaret edilerek, 6 bin 865 kişi ile yüz yüze görüşme gerçekleştirildi. ASDEP'in başladığı tarih olan 2016 yılından bu yana 46 bin 020 hane ziyaret edilerek 42 bin 627 kişi ile yüz yüze görüşme gerçekleştirildi.

 AMAÇ YAŞAM KOŞULLARINI İYİLEŞTİRMEK
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, "Alanında uzman 41 personelimiz tarafından 17 ilçemizin tamamında hane ziyaretleri gerçekleştirilerek, sosyal yardım ve sosyal hizmete ihtiyacı olan vatandaşlarımız tespit edilmekte, durumlarına uygun hizmetlerden ve gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlandırılmaları sağlanmaktadır. Özellikle dezavantajlı vatandaşlarımız başta olmak üzere bu hizmetlerden haberdar olmayan tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerini tek tek dolaşmak suretiyle yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veriyor, sorunlarının çözümü için gerekli işlemleri başlatıyor, vatandaşlarımızın yaşam koşullarının iyileştirilmesini amaçlıyoruz" dedi.

 

İLGİLİ HABERLER

Samsunsporlu Kemal Dikmen hayatını kaybettiSamsunsporlu Kemal Dikmen hayatını kaybettiSamsun Bafralı kadınlar Karadeniz'de bir ilk başardıSamsun Bafralı kadınlar Karadeniz'de bir ilk başardıİtfaiye eri yangında yaralanırken, mahalleli virüse rağmen sokağa döküldü İtfaiye eri yangında yaralanırken, mahalleli virüse rağmen sokağa döküldüBaba ve oğul koronavirüsten hayatlarını kaybetti Baba ve oğul koronavirüsten hayatlarını kaybettiEski belediye başkanı Duran korona virüse yenildi Eski belediye başkanı Duran korona virüse yenildi

SIRADAKİ HABER