HaberlerBerlin haberSerhat Ulusoy, Ahlen'de Türk Belediye Başkan Yardımcısı oldu

Serhat Ulusoy, Ahlen'de Türk Belediye Başkan Yardımcısı oldu - Berlin haber

Almanya'nın Ahlen kentinde 2009'dan beri SPD üyeliği ve 2014'ten beri de Belediye Meclis üyeliğini başarıyla yürüten Serhat Ulusoy, 2 Kasım'da itibariyle Ahlen şehrinin Belediye Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

Serhat Ulusoy, Ahlen'de Türk Belediye Başkan Yardımcısı oldu

Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki Ahlen şehrinin yeni konseyi 13 Eylül'de yapılan belediye seçimlerinden sonra yeniden çalışmaya başladı. Açılış oturumu, geçtiğimiz pazartesi akşamı Belediye salonunda yapıldı. Ahlen'de 2009'dan beri SPD üyeliği ve 2014'ten beri de Belediye Meclis üyeliğini başarıyla yürüten Serhat Ulusoy, 2 Kasım'da itibariyle Ahlen şehrinin Belediye Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.
Pandemi tedbirleri çerçevesinde gerçekleştirilen Kent Konseyi Toplantısı'nda SPD'den Serhat Ulusoy ve CDU'dan da Rita Pöppinghaus-Voss, Belediye Başkan Yardımcıları olarak seçildi. Böylece resmen Ahlen Belediye Başkan Yardımcısı olarak vazifesine başlayan Serhat Ulusoy, yaptığı açıklamada "Öncelikle beni aday gösteren ve destekleyen partim SPD'ye müteşekkir olduğumu belirtmek isterim. İnşallah vazifem boyunca beklentilere cevap verebilirim. Bu konuda kendime, partimde daha evvel başarıyla görev yapmış olan Karl-Heinz Meiwes'i örnek aldım. Altı seneden beri olduğu gibi, Ahlen halkının menfaatleri doğrultusunda beş sene boyunca daha görevimi layıkıyla ifa etmeye gayret edeceğim. Ayrıca benimle birlikte seçilen diğer başkan yardımcısı Rita Pöppinhaus-Voss'u da can-ı gönülden tebrik ederim. Ahlen'de ilk defa göçmen asıllı bir vatandaş belediye başkan yardımcılığına seçiliyor. Bana bu tarihî anı yaşatan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

İLGİLİ HABERLER

MHP Kütahya İl Başkanlığı görevine Selçuk Alıç seçildi MHP Kütahya İl Başkanlığı görevine Selçuk Alıç seçildiAK Partili Karaaslan:"Dünya siyasetinde muhalefetler önemli eleştirilerde bulunuAK Partili Karaaslan:"Dünya siyasetinde muhalefetler önemli eleştirilerde bulunuHamza Dağ: "Doğu Akdeniz'de yaptığımız hamlelerle, Dağlık Karabağ'a da yapmış olHamza Dağ: "Doğu Akdeniz'de yaptığımız hamlelerle, Dağlık Karabağ'a da yapmış olGiresun güven tazeledi Giresun güven tazelediBurdur AK Parti 7. Olağan Kurulu'nda Mengi yeniden başkan seçildi Burdur AK Parti 7. Olağan Kurulu'nda Mengi yeniden başkan seçildi

SIRADAKİ HABER