HaberlerMardin haberKızıltepe Belediyesinden öğrencilere EBA Destek Merkezi

Kızıltepe Belediyesinden öğrencilere EBA Destek Merkezi - Mardin haber

Mardin'in Kızıltepe İlçe Belediyesi, korona virüs tedbirleri kapsamında ilk ve ortaöğretim kurumlarında derslerin online olarak verilmeye başlamasıyla birlikte uzaktan eğitimde yeterli imkanı olmayan öğrenciler için EBA Destek Merkezi kurdu.

Kızıltepe Belediyesinden öğrencilere EBA Destek Merkezi

Kızıltepe Belediyesince 75 bin öğrencinin eğitim gördüğü öğrencileri mağdur etmemek adına Turgut Özal Sağlık Yaşam Merkezi, Mezopotamya Hanımeli Sağlık Yaşam Merkezi ve Dikmen Hanımeli Kadın Merkezinde internet erişim hızında sorun yaşayan ve evde yeterli imkanları olmayan öğrenciler için sosyal mesafeli EBA hizmeti verilmeye başlandı. EBA Destek Merkezinde, öğrenciler hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında bilgisayar ve internetten ücretsiz olarak faydalanabiliyor. İçerisinde son teknolojiyle donatılmış bilgisayarların bulunduğu merkezde toplam 5 sınıfta 45 bilgisayar ile öğrenciler, görevliler eşliğinde ders çalışma ve ödevlerini yapma imkanı buluyor.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'un Sorumsuz TörenseverleriSamsun'un Sorumsuz TörenseverleriSamsun'da doktorun oğlu, 6. kattan düşerek hayatını kaybettiSamsun'da doktorun oğlu, 6. kattan düşerek hayatını kaybettiTaner Taşkın: 'Kaleci Nurullah'ı geçemedik'Taner Taşkın: 'Kaleci Nurullah'ı geçemedik'Samsun Valiliği'nden okullarla ilgili yeni kararSamsun Valiliği'nden okullarla ilgili yeni kararSamsun'da para vermeyinci aracına saldırdıSamsun'da para vermeyinci aracına saldırdı

SIRADAKİ HABER