HaberlerTekirdağ haberPolis, psikolog ve veliler çocuklar için bir araya geldi

Polis, psikolog ve veliler çocuklar için bir araya geldi - Tekirdağ haber

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde "En İyi Narkotik Polisi: Anne" projesi kapsamında velilere "Aile İçi İletişim" semineri verildi.

Polis, psikolog ve veliler çocuklar için bir araya geldi

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen seminer, İçişleri Bakanlığının çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla "En İyi Narkotik Polisi: Anne" projesi kapsamında Fevzi Çakmak Ortaokulu'nda düzenlendi. Seminere Süleymanpaşa Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Salih Nurettin Çevik, Psikolog Müge Fırat, Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli polis memurları Mehmet Özdoğan, Cengiz Yener ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
Maske, mesafe kuralları çerçevesinde düzenlenen seminer, Psikolog Müge Fırat'ın konuşması ve sunumlarıyla başladı. Psikolog Fırat, programa katılan öğrenci velilerinin çocukların evde ve dışarıdaki davranışları üzerinde doğru bir şekilde iletişim kurması gerektiği konusunda bilgilendirmelerde bulundu.
Etkinlik daha sonra Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli polis memurları Mehmet Özdoğan ve Cengiz Yener'in kısa film gösterileri ve sunumlarıyla devam etti. Polis memuru Mehmet Özdoğan ve Cengiz Yener, İçişleri Bakanlığının çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla "En İyi Narkotik Polisi Anne" projesi kapsamında çeşitli örnekler vererek, programa katılan velileri bilgilendirdi.
Süleymanapaşa Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Salih Nurettin Çevik'te seminerin amacı ve kapsamı hakkında velilere bilgi vererek, bu seminerlerin devam edeceğini dile getirdi. Seminere gelen veliler, merak ettikleri konuları sorarak, düşüncelerini dile getirdi.
Programa yoğun olarak kadınların katıldığı gözlendi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da 'kırmızı' alarmSamsun'da 'kırmızı' alarmSağlık Bakanı Koca: Samsun'da vaka artıyorSağlık Bakanı Koca: Samsun'da vaka artıyorTam Tıkalı Koroner Damarlar, Samsun Medicana'da Ameliyatsız AçılıyorTam Tıkalı Koroner Damarlar, Samsun Medicana'da Ameliyatsız AçılıyorEn Önemli Körlük NedenleriEn Önemli Körlük NedenleriAkciğer Kanserinde Erken Tanı ÖnemliAkciğer Kanserinde Erken Tanı Önemli

SIRADAKİ HABER