HaberlerTekirdağ haberErgene'de durak imalatı devam ediyor

Ergene'de durak imalatı devam ediyor - Tekirdağ haber

Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kendi imkanlarıyla ürettiği otobüs duraklarını ilçenin çeşitli mahallelerinde ihtiyaç duyulan yerlere monte ediyor.

Ergene'de durak imalatı devam ediyor

Yeni tip korona virüs salgını ile mücadele kapsamında Tekirdağ genelinde toplu taşıma araçlarına ayakta yolcu alınmasına izin verilmemesinin ardından duraklarda bekleyen kişi sayısının artacağını göz önünde bulunduran Ergene Belediyesi ekipleri, mevcut otobüs duraklarına ilave olarak yeni duraklar yapmaya devam ediyor. Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü atölyelerinde belediyenin kendi imkanları ile üretilen otobüs durakları, yine belediye ekipleri tarafından ilçenin çeşitli mahallelerinde talep edilen ve ihtiyaç duyulan yerlere konularak vatandaşların kullanımına sunuluyor.
Konuya ilişkin olarak Ergene Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Hava sıcaklarının bir anda düşmesi nedeniyle otobüs ve servis bekleyen vatandaşlarımızı soğuk ve yağmurun olumsuz etkilerinden korumak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni otobüs duraklarının imalatını tamamen kendi personelimiz ve kendi imkanlarımız ile yapıyoruz bu sayede önemli ölçüde tasarruf da sağlıyoruz" denildi.
Açıklamada ayrıca yeni monte edilen otobüs duraklarının da mevcut durakların da yeni tip korona virüs salgını tedbirleri dahilinde periyodik aralıklarla dezenfekte edildiği ve dezenfekte çalışmalarının süreceği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

8 Aralık'ta Samsun'da Babacan fırtınası esecek8 Aralık'ta Samsun'da Babacan fırtınası esecekİzmir'in Çiğli ilçesinde bulunan Atatürk Organize Sanayi bölgesinde bulunan bir İzmir'in Çiğli ilçesinde bulunan Atatürk Organize Sanayi bölgesinde bulunan birİzmir'in Çiğli ilçesinde bulunan Atatürk Organize Sanayi bölgesinde bulunan bir İzmir'in Çiğli ilçesinde bulunan Atatürk Organize Sanayi bölgesinde bulunan birAK Parti Menemen'deki seçim sonucuna itiraz edecek AK Parti Menemen'deki seçim sonucuna itiraz edecekKaybolan kadını arama çalışmaları devam ediyor Kaybolan kadını arama çalışmaları devam ediyor

SIRADAKİ HABER