HaberlerSamsun haberTürk-İş Samsun Telsilcisi Çılgın'dan tehdit gibi açıklama

Türk-İş Samsun Telsilcisi Çılgın'dan tehdit gibi açıklama - Samsun haber

Türk İş Sendikası Samsun İl Temsilcisi Şaban Çılgın, esnek çalışmaya yönelik TBMM'deki yasa teklifine karşı çıkarak, 'Bizi henüz tanımıyorlar. Bu köleleştirme paketi geri çekilmezse neler yapabileceğimizi herkese gösteririz 'dedi.

Türk-İş Samsun Telsilcisi Çılgın'dan tehdit gibi açıklama

AK Parti'nin esnek ve kısmi çalışmayı da içeren torba yasa teklifine, Türk İş Samsun İl Temsilcisi Şaban Çılgın'dan tepki geldi. Yasa teklifinin kayıt dışı çalışmayı teşvik ettiğini, kıdem ve ihbar tazminatı hakkını gasp ettiğini ileri süren Çılgın, teklifin geri çekilmesi çağrısı yaptı. Çılgın, "Bizi henüz tanımıyorlar. Bu köleleştirme paketi geri çekilmezse neler yapabileceğimizi herkese gösteririz. Gelin bu yanlıştan vazgeçin. Vazgeçin ki arkanızdan kötü bir miras bırakmayın "dedi.

 YAPTIĞINIZ YANLIŞIN FARKINA VARIN

Hükümeti uyaran Çılgın, "Salgınla geçim sıkıntısıyla, işsizlikle, doğal afetlerle başa çıkmaya çalışan emekçileri daha fazla germeyin. Sizin derdiniz gerçekten salgın koşullarında istihdamı artırmak mı? O zaman gelin enerjinizi kayıt dışı çalışmayı ortadan kaldırmak için harcayın! Gerçekten salgın döneminde emekçileri mi düşünüyorsunuz? O zaman onların istekleri dışında ücretsiz iznine çıkarılmalarını engelleyin! Ücretsiz izne çıkarılan bir emekçinin ailesiyle beraber günlük 39 TL ile yaşabildiğini hayal edin. Hayal edin ki yaptığınız yanlışın farkına varın ! "diye konuştu.

 MÜCADELEDEN VAZGEÇMEYİZ

"Bizler derdimizi anlatmaktan usandık, onlar bizlere yeni dertler üretmekten usanmadılar!" diyen Türk İş Temsilcisi Çılgın, "Ama bizlerin mücadeleden vazgeçeceğini mi sanıyorlar?Eğer öyle sanıyorlarsa bizi henüz tanımıyorlar. Bizler mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Ama bugün ama yarın bunun hesabını sorarız" ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 24 Kasım Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 24 Kasım Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 26 Kasım Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 26 Kasım Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıGizli kahraman SamsunGizli kahraman SamsunFındık fiyatları ne kadar? 25 Kasım Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 25 Kasım Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıBenzine 37 kuruş zam yapıldıBenzine 37 kuruş zam yapıldı

SIRADAKİ HABER