HaberlerÇorum haberEski İmar ve İskan Bakanı Samsunlu son yolculuğuna uğurlandı

Eski İmar ve İskan Bakanı Samsunlu son yolculuğuna uğurlandı - Çorum haber

Eski İmar ve İskan Bakanı Prof. Dr. Ahmet Samsunlu, 83 yaşında hayatını kaybetti. Ahmet Samsunlu, memleketi Çorum'da son yolculuğuna uğurlandı.

Eski İmar ve İskan Bakanı Samsunlu son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye'deki ilk çevre mühendisliği bölümünün kurulmasına öncülük eden 44. hükumetin İmar ve İskan Bakanı emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Samsunlu, dün bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.
İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu'nun babası olan Ahmet Samsunlu için Ulu Camii'nde cenaze tören düzenlendi. Törene İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. İlhan Uzunoğlu, Vali Vekili Recep Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, iş dünyasının çok sayıda kişi katıldı.
Cenaze namazı öncesi bir konuşma yapan Müftü Muharrem Biçer, "Bugün bir büyüğümüzü, bilim insanı, bir hocamızı son yolculuğuna uğurlayacağız. Hocamız bıraktığı güzel eserleriyle anılacak" dedi.
Helallik alınması ve Müftü Biçer'in kıldırdığı cenaze namazının ardından Prof. Dr. Ahmet Samsunlu'nun cenazesi Ulu Mezarlıkta toprağa verildi.
Prof. Dr. Ahmet Samsunlu, 1937 yılında Çorum'da doğdu. Hannover Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'ni bitirdi. Aynı Üniversitede Doktora yaptı. TÜBİTAK Çevre Grubu ve Su Kirlenmesi Türk Millî Komitesi Üyeliği, Ege Üniversitesi İnşaat Fakültesi Öğretim Üyeliği ve Dekan Yardımcılığı, Danışma Meclisi Çorum Üyeliği (15 Ekim 1981 - İstifa: 19 Temmuz 1982) ile İmar ve İskan Bakanlığı yaptı.

İLGİLİ HABERLER

Bakan Kurum: Samsun'un 4 ilçesine 2901 konut inşa ediyoruzBakan Kurum: Samsun'un 4 ilçesine 2901 konut inşa ediyoruzSamsun'da yazlık evde yangın çıktı, Galip Öztürk'ün yeğeninin kocası öldüSamsun'da yazlık evde yangın çıktı, Galip Öztürk'ün yeğeninin kocası öldüCemal Yeşilyurt hayatını kaybettiCemal Yeşilyurt hayatını kaybettiSamsun'da Korona'ya karşı yeni tedbirlerSamsun'da Korona'ya karşı yeni tedbirlerSamsun Gerçeğini Bakan Koca'dan ÖğrendikSamsun Gerçeğini Bakan Koca'dan Öğrendik

SIRADAKİ HABER