Haberlerİdlib haberİdlib kırsalındaki kampları sel vurdu

İdlib kırsalındaki kampları sel vurdu - İdlib haber

Suriye'de İdlib kırsalındaki mülteci kampları, şiddetli yağışlar ve sel nedeniyle büyük zarar gördü.

İdlib kırsalındaki kampları sel vurdu

Suriye'nin İdlib kırsalındaki kamplarda yaşayan mülteciler, havanın soğumasıyla zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. Bölgeyi vuran şiddetli yağış sonucu El Andalus Kampı sular altında kaldı. Kampta bulunan çadırlar büyük zarar gördü. Kampta yaşayan mülteciler ise yaşam koşullarının zorlaşmasıyla insani yardım kuruluşlarına yardım çağrısında bulundu. Yağışın dinmesinin ardından siviller zarar gören çadırları onarmaya çalıştı.
Kamp sakinlerinden Meryem Abdel Karim, "Sular altında kaldık. Çadırın her etrafı su ile kaplandı. Uyumadık. Yağmur o kadar şiddetliydi ki saldırı sandık" dedi. Kampta yaşayan Halid Ebu Ali ise "Geçen gece çok yağmur yağdı. Çadırlarda su seviyesi yaklaşık yarım metreye ulaştı. Çaresiz kaldık, tek çare çadırlara dolan suyun boşaltılmasıydı. Çok kötü durumdayız. Dün hiç uyumadık. Keşke bir kurum bize yardım edebilse" ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

3 çocuk annesi kadının sır ölümü3 çocuk annesi kadının sır ölümüSamsun'da evinin önünde ölü bulunduSamsun'da evinin önünde ölü bulunduSamsun'da cinayete 9 gözaltıSamsun'da cinayete 9 gözaltıSamsun'da 'artık yeter' dedirttiler... Korona temaslı tramvaya biniyorduSamsun'da 'artık yeter' dedirttiler... Korona temaslı tramvaya biniyorduSamsun'da muhtarın aracıyla çarptığı yaya kurtarılamadıSamsun'da muhtarın aracıyla çarptığı yaya kurtarılamadı

SIRADAKİ HABER