HaberlerBursa haber109 yaşındaki anne ile 86 yaşındaki kızı korona virüs olup iyileşti

109 yaşındaki anne ile 86 yaşındaki kızı korona virüs olup iyileşti - Bursa haber

Orhangazi'ye bağlı Sölöz Mahallesinde yaşayan ve Bursa'nın bilinen en yaşlı kişisi olan 109 yaşındaki Penbe Peker, yaklaşık 15 gün önce yakalandığı Covid-19 hastalığını yenerek hastaneden taburcu oldu.

109 yaşındaki anne ile 86 yaşındaki kızı korona virüs olup iyileşti

Orhangazi'ye bağlı Sölöz Mahallesinde yaşayan, eski dönem Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Turgay Peker'in de babannesi olan Penbe Peker, yaklaşık 15 gün önce rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı Orhangazi Devlet Hastanesinde yapılan Covid-19 testi de pozitif çıktı.
Hastanede tedavi altına alınan ve Bursa'nın bilinen en yaşlı insanı olan Penbe Peker, 10 günlük tedavisinin ardından yapılan covid-19 testleri bu kez negatif çıktı. Sağlık durumu da iyiye giden Penbe Peker, hastanedeki tedavisi tamamlanarak taburcu edildi.

86 yaşındaki kızı da taburcu edildi
Öte yandan Penbe Peker'in hayatta olan 86 yaşındaki kızı olan Yüksel Kumral'ın da korona virüse yakalandığı ve onun da tedavisinin tamamlanarak taburcu edildiği kaydedildi. Hem 109 yaşındaki Penbe Peker hem de 86 yaşındaki kızı Yüksel Kumral bir süre daha evlerinde karantinada tutulacak.

İLGİLİ HABERLER

Samsunsporlu Kemal Dikmen hayatını kaybettiSamsunsporlu Kemal Dikmen hayatını kaybettiSamsun Bafralı kadınlar Karadeniz'de bir ilk başardıSamsun Bafralı kadınlar Karadeniz'de bir ilk başardıİtfaiye eri yangında yaralanırken, mahalleli virüse rağmen sokağa döküldü İtfaiye eri yangında yaralanırken, mahalleli virüse rağmen sokağa döküldüBaba ve oğul koronavirüsten hayatlarını kaybetti Baba ve oğul koronavirüsten hayatlarını kaybettiEski belediye başkanı Duran korona virüse yenildi Eski belediye başkanı Duran korona virüse yenildi

SIRADAKİ HABER