HaberlerGaziantep haberGazianteplileri ne korona virüs ne de soğuk hava evde tutamıyor

Gazianteplileri ne korona virüs ne de soğuk hava evde tutamıyor - Gaziantep haber

Yeni tip korona virüste vaka sayılarının pik seviyeye ulaştığı şu günlerde Gaziantepliler yine evde duramadı. Vatandaşlar kentte iki gündür etkili olan yağmura rağmen çarşı ve sokakları yine doldurdu.

Gazianteplileri ne korona virüs ne de soğuk hava evde tutamıyor

Kentin önemli alanlarından olan Gaziler Caddesi ve Karagöz Caddesi'ne akın eden vatandaşlar yağan yağmura ve soğuk havaya aldırmadı. Sosyal mesafe kuralının hiçe sayıldığı kalabalık alanlarda maske kuralına ise kısmen riayet edildiği gözlemlendi. İşi gereği dışarı çıktıklarını belirten vatandaşlar ise gezmek için gelenleri uyararak 'işiniz yoksa evde kalın' çağrısında bulundu.
Öte yandan kentte polis ekiplerinin covid-19 denetimleri sürüyor. Son 24 saatte il genelinde yapılan denetimlerde 806 şahsa sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal etmekten, 17 şahsa da karantina hükümlerine aykırı davranmaktan idari yaptırım uygulandı.

İLGİLİ HABERLER

Samsun Memur-Sen'li kadınlardan şiddet açıklamasıSamsun Memur-Sen'li kadınlardan şiddet açıklamasıFikir Maratonu'nda 'siber güvenlik' ödülleri verildi Fikir Maratonu'nda 'siber güvenlik' ödülleri verildiBakan Soylu başkanlığında koronavirüs toplantısı Bakan Soylu başkanlığında koronavirüs toplantısıKorona virüs hastalarının umudu Covid-19'a yenik düştü Korona virüs hastalarının umudu Covid-19'a yenik düştüİstanbul Valisi Yerlikaya'dan video konferanslı korona virüs toplantısı İstanbul Valisi Yerlikaya'dan video konferanslı korona virüs toplantısı

SIRADAKİ HABER