HaberlerDüzce haberDüzce Üniversitesi yine girişimcilik ve yenilikçilik endeksinde

Düzce Üniversitesi yine girişimcilik ve yenilikçilik endeksinde - Düzce haber

DÜZCE(İHA) – Düzce Üniversitesi TÜBİTAK Girişimci ve Yenilikçi Üniversite 2020 Endeksinde yine ilk 50 üniversite içerisinde yer alma başarısı göstererek girişimci ve yenilikçi odaklı olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Düzce Üniversitesi yine girişimcilik ve yenilikçilik endeksinde

Üniversiteleri girişimcilik ve yenilikçilik performanslarına göre değerlendiren "TÜBİTAK Girişimci ve Yenilikçi Üniversite 2020 Endeksi" Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde açıklandı. Düzce Üniversitesi, endekste yine ilk 50 üniversite içerisinde yer alma başarısı göstererek girişimci ve yenilikçi odaklı olduğunu bir kez daha kanıtladı.
'Bilimsel Teknolojik Araştırma Yetkinliği', 'Fikri Mülkiyet Havuzu', 'İş Birliği ve Etkileşim' ile 'Ekonomik Katkı ve Ticarileşme' olmak üzere dört boyutta ve 22 göstergeye göre hazırlanan "Girişimci ve Yenilikçi Üniversite 2020 Endeksi"ne daha önceki yıllarda olduğu gibi yine dahil olma başarısı gösteren Düzce Üniversitesi, katma değerli bilimsel projelerin, nitelikli iş birliklerinin ve bölgesel kalkınma odaklı ihtisaslaşma çalışmalarının meyvelerini toplamaya devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER

Samsunsporlu Kemal Dikmen hayatını kaybettiSamsunsporlu Kemal Dikmen hayatını kaybettiRektör Ünal: OMÜ'yü hak ettiği yere taşıyacağızRektör Ünal: OMÜ'yü hak ettiği yere taşıyacağızBartın Üniversitesi "2020-2021 Akademik Yıl Açılış Töreni" gerçekleştirildi Bartın Üniversitesi "2020-2021 Akademik Yıl Açılış Töreni" gerçekleştirildiSamsun Bafralı kadınlar Karadeniz'de bir ilk başardıSamsun Bafralı kadınlar Karadeniz'de bir ilk başardıRiga FC'de korona virüs vaka sayısı 29'a çıktı! Riga FC'de korona virüs vaka sayısı 29'a çıktı!

SIRADAKİ HABER