HaberlerYozgat haberAlanda satanda balık fiyatlarına tepkili

Alanda satanda balık fiyatlarına tepkili - Yozgat haber

Yozgat'ta balık fiyatlarının yüksek olması hem alıcıyı hem de satıcıyı zorluyor.

Alanda satanda balık fiyatlarına tepkili

Yozgat'ta balıkçı esnafı Ergin Yaşar, fiyatların yüksek olması nedeniyle satış yapmakta zorlandıklarını söyledi. Bu yıl Karadeniz'den balığın az çıktığını belirten Başkal, bu durumun fiyatlara da yansıdığını dile getirdi. Fiyatların yüksek olması nedeniyle satış yapmakta bir hayli zorlandıklarını anlatan Başkal, "Yozgat'ta en çok hamsi tüketiliyor. Onun da kilogram fiyatı 15-20 lira arasında değişiyor. Palamut balağının tanesi 25 lira, çupranın kilogramı 40 lira, çinekop 25 lira. Balık bize Samsun'dan geliyor. Karadeniz'den balık az çıktığı için fiyatlar da yüksek oluyor, biz de neredeyse zararına satış yapıyoruz. Balık ucuz olursa hem biz satış yapmış oluruz hem de vatandaş balık yemiş olur. Önümüzdeki günlerde Karadeniz'de inşallah balık çok çıkar da fiyatlar düşer" dedi.
Balık fiyatlarının yüksek olduğunu ve bu nedenle 1 kilogramdan fazla balık alamadığını belirten Ahmet Arslan ise "Bu kış balık yemek için fiyatların düşmesini bekleyeceğiz" şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 02 Aralık Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 02 Aralık Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 04 Aralık Cuma il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 04 Aralık Cuma il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 03 Aralık Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 03 Aralık Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıSamsun'da 3 gün önce girdiği iş yerindeki kasayı soyduSamsun'da 3 gün önce girdiği iş yerindeki kasayı soyduSamsun'da hamsinin fiyatı 8 TL olduSamsun'da hamsinin fiyatı 8 TL oldu

SIRADAKİ HABER