HaberlerSamsun haberİlkadım Belediyesi 'ifşada ben de varım' dedi

İlkadım Belediyesi 'ifşada ben de varım' dedi - Samsun haber

Samsun'da belediye ve kurumların ihtiyaç sahibi öğrencilere belediye kesesinden alınan tabletleri, öğrencileri ifşa ederek törenle dağıtması uygulamasına İlkadım Belediyesi de katıldı

İlkadım Belediyesi 'ifşada ben de varım' dedi

Pandemi döneminde uzaktan eğitime katılmak için tablet ihtiyacı olan öğrencilere, belediyeler bütçelerinden ya da hayırseverlerin bağışlarıymla tablet temin ediyorlar. Ancak satın alınan tabletlerin öğrencilere teslim edilmesi tam bir skandala dönüşüyor. Zira belediyeler tablet dağıtımını şov haline getirirken, ihtiyaç sahibi çocukları ve ailelerini de ifşa ediyor.
Samsun'da belediyelerin tablet dağıtımı adı altında yoksul öğrenciler ve ailelerini ifşa etmesi adeta yarışa dönüştü. İlkadım Belediyesi de bugün 100 öğrenciye belediyeden alınan tabletleri pandemi dönemine rağmen törenle teslim etti. Törene Başkan Necattin Demirtaş'ın yanı sıra İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, İlkadım İlçe Şube Müdürü Yalçın Alpaydın, İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürü Cemalettin Çakır da katıldı.

   EN BÜYÜK DÜŞMAN CEHALET
Başkan Demirtaş törende, "İnsanlığın en büyük düşmanının cehalettir. Cehaleti yenmenin en önemli vesilesi de insanımızı eğitmektir. Toplumların geri kalmışlıklarının en büyük etkeni, eğitimsizlik ve cehaletten kaynaklanıyor. Bu nedenle eğitim için bütün imkanları seferber ediyoruz. Bu anlamda tablet kampanyamıza bizde elimizi taşımızın altına koyarak çorbada tuzumuz olsun prensibiyle öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sağladık" dedi.
İlkadım Belediyesi tablet töreninden medyaya servis ettiği fotoğrafların mozaiklenmiş olması da, ifşanın farkında olunduğunu gözler önüne serdi.

Samsun'da Başkanların Komik İşleri

İLGİLİ HABERLER

Samsun B.B. Başkanı Mustafa Demir: Mert Irmağı turizme kazandırılacakSamsun B.B. Başkanı Mustafa Demir: Mert Irmağı turizme kazandırılacakAtakum Belediyesi'nden Ücretsiz Karantina YemeğiAtakum Belediyesi'nden Ücretsiz Karantina Yemeğiİlkadım Belediyesi Vefa Timleri 7/24 hizmetteİlkadım Belediyesi Vefa Timleri 7/24 hizmetteSamsun'da suya indirim gündeme bile kabul edilmediSamsun'da suya indirim gündeme bile kabul edilmediİlkadım Belediyesi'nden karantina desteğiİlkadım Belediyesi'nden karantina desteği

SIRADAKİ HABER