HaberlerBingöl haberBingöl'de servis şoförlerine eğitim

Bingöl'de servis şoförlerine eğitim - Bingöl haber

Bingöl'de polis tarafından 114 servis şoförüne eğitim verildi.

Bingöl'de servis şoförlerine eğitim

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından servis şoförlerine yönelik eğitim programı düzenlendi. Yapılan program kapsamında 114 sürücüye eğitim verildi. Eğitimlerin yanı sıra ekiplerin sahada denetimler gerçekleştirdiği de aktarıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada:"Okul çağındaki çocuklarımızın huzur ve güven içeresinde yolculuk yapmalarının sağlanması, servis araçlarının karşılaşabileceği trafik kazalarının önlenmesi ve taşımacılık faaliyetinin disiplin altına alınması amacıyla Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bingöl Belediyesi ile koordineli olarak 46 servis aracı mevzuat çerçevesinde ön denetime tabi tutulmuştur. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak da toplamda 114 şoför ve rehber personele ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli trafik eğitimleri verilmiştir. Ayrıca ekiplerimizce tüm güzergahlarda 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı başlangıcı itibariyle okul servis taşımacılığı yapan araçlar üzerine denetimlere başlanılmış, eksiği görülen araç sürücülerine gerekli idari para cezası uygulanmıştır" denildi.

İLGİLİ HABERLER

Bakan Kurum: Samsun'un 4 ilçesine 2901 konut inşa ediyoruzBakan Kurum: Samsun'un 4 ilçesine 2901 konut inşa ediyoruzSamsun'da yazlık evde yangın çıktı, Galip Öztürk'ün yeğeninin kocası öldüSamsun'da yazlık evde yangın çıktı, Galip Öztürk'ün yeğeninin kocası öldüCemal Yeşilyurt hayatını kaybettiCemal Yeşilyurt hayatını kaybettiSamsun'da Korona'ya karşı yeni tedbirlerSamsun'da Korona'ya karşı yeni tedbirlerSamsun Gerçeğini Bakan Koca'dan ÖğrendikSamsun Gerçeğini Bakan Koca'dan Öğrendik

SIRADAKİ HABER