HaberlerKarabük haberÇimden hayvan heykelleri üniversiteye renk katıyor

Çimden hayvan heykelleri üniversiteye renk katıyor - Karabük haber

Karabük Üniversitesinde (KBÜ) özel tasarlanarak çimden yapılan hayvan heykelleri üniversiteye renk kattı.

Çimden hayvan heykelleri üniversiteye renk katıyor

Kampüsün çeşitli bölgelerinde sergilenen çimden hayvan heykelleri öğrenciler ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Okulda bulunan bazı uluslararası öğrenciler ve vatandaşlar çimden yapılmış hayvan heykelleriyle fotoğraf çektirerek sosyal medyada paylaşılırken, okulun tanıtımına da büyük katkı sunuyor.
KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, gazetecilere yaptığı açıklamada, kampüsü şenlendirmek ve neşelendirmek istediklerini söyledi.
Kampüs içerisinde Araç Müzesini hizmete sunduklarını, bunun yanında geleneksel sokak oyunlarını anlatan heykellerde yaptıklarını hatırlatan Polat, "Türkiye'nin en fazla uluslararası öğrencisine sahip olan üniversitesiyiz. Bu tür çimden yapılmış hayvan heykellerinin nerede yapıldığını araştırdık ve Türkiye'de yapıldığını öğrendik. Maliyetinin çok yüksek olduğunu söylediler ancak araştırdık çok yüksek olmadığını gördük. Üniversitemize bunlardan yaptırdık, daha gelecek hayvan figürleri var. Üniversitemize neşeli güzel bir alan oluşturduk. Buranın resimlerini internette paylaşıyorlar. Herkes 'Burası nerede?' diye soruyor" dedi.
Botanik parkı olduğunu da aktaran Polat, şunları kaydetti:
"Amacımız 50 bin öğrencisi olan Karabük Üniversitesindeki öğrencilerin mutlu ve huzurlu bir ortamda eğitim öğretim görmeleridir. Aynı zamanda uluslararası öğrencilerin bizim kültürümüzü benimsemelerini istiyoruz."

İLGİLİ HABERLER

Cemal Yeşilyurt'un cenazesi Trabzon'a dualarla uğurlandıCemal Yeşilyurt'un cenazesi Trabzon'a dualarla uğurlandıEn acı Dokunuş! Samsun'da 6. kattan düşen çocuk toprağa verildiEn acı Dokunuş! Samsun'da 6. kattan düşen çocuk toprağa verildiDevlet Sanatçısı Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca'nın evi müzeye oluyor Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca'nın evi müzeye oluyorKırıkkale BA'da 9 futbolcunun korona virüs testi pozitif çıktı Kırıkkale BA'da 9 futbolcunun korona virüs testi pozitif çıktıKocaeli'de trafik polisi korona virüse yenik düştü Kocaeli'de trafik polisi korona virüse yenik düştü

SIRADAKİ HABER