HaberlerSivas haberMiniklerin vatan sevgisi, şiir kitabında toplandı

Miniklerin vatan sevgisi, şiir kitabında toplandı - Sivas haber

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde Akçakışla Şehit Yıldırım Kuzucular İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri; Yazar Olacak Çocuk Etwinning Projesi ve değerler eğitimi kapsamında vatan sevgisi temasına yönelik şiirler yazdı. Yazılan şiirler Sınıf Öğretmeni Yunus Sancak rehberliğinde bir kitapta toplandı.

Miniklerin vatan sevgisi, şiir kitabında toplandı

Çalışma kapsamında öğrenciler ilk etapta öğretmenleri tarafından anlayarak hızlı okuma, özet çıkartma, akrostiş etkinlikleri, şiir okuma- ezberleme çalışmaları, şairlerin hayatını araştırma faaliyetleri gibi çeşitli etkinliklere yönlendirildi ardından da şiir yazma faaliyetine geçildi. Son olarak yazılan şiirler Sancak rehberliğinde kitaplaştırıldı.
Şiirlerin konusunu vatan sevgisi seçerek toplumsal olaylara duyarlı nesil yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Sancak, "Kitabı kardeş ülkemiz Azerbaycan'a ithaf ederek iki devlet tek millet olduğumuzu bir kez daha dile getiriyoruz" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da yağmur ve kar bekleniyor Samsun'da yağmur ve kar bekleniyorSamsun'da asılı halde bulunduSamsun'da asılı halde bulunduSamsun'da 73 yaşındaki kadın iple tavana asılı bulunduSamsun'da 73 yaşındaki kadın iple tavana asılı bulunduSamsun'da 'Temaslı' paniğiSamsun'da 'Temaslı' paniğiSamsun'daki Hastane Pazartesi Günü AçılıyorSamsun'daki Hastane Pazartesi Günü Açılıyor

SIRADAKİ HABER