HaberlerAmasya haberAmasya'da nostaljik tramvay için imzalar atıldı

Amasya'da nostaljik tramvay için imzalar atıldı - Amasya haber

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı'nın hayata geçirmeyi planladığı nostaljik tramvay projesi kapsamında etüt ve fizibilite çalışmaları için imzalar atıldı.

Amasya'da nostaljik tramvay için imzalar atıldı

Yeşilırmak kenarından Ferhatarası mevkiindeki Ferhat ile Şirin Aşıklar Müzesi'ne kadarki 7 kilometrelik güzergahta hizmet vermesini planladıkları projenin tarihi şehre önemli kazanımlarının olacağını belirten Belediye Başkanı Sarı, "Bugün tramvayımızın yapılabilmesi için zemin etüt ve fizibilitesinin imza töreni için bir araya geldik. Eğer uygun görülür ve bulunursa tramvay projemizin ilk adımını da bugün burada atmış olacağız" dedi.
RAYSİMAŞ Genel Müdürü Murat Güler ise, "Amasya tarihi ile turistlik özellikleri ile ön planda olan bir şehrimiz. Bu şehrin tramvay hattına güzergah, istasyon, depo alanlarını belirleme ön fizibilite çalışmalarını yapma adına destek vermekten mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da yağmur ve kar bekleniyor Samsun'da yağmur ve kar bekleniyorSamsun'da 73 yaşındaki kadın iple tavana asılı bulunduSamsun'da 73 yaşındaki kadın iple tavana asılı bulunduSamsun'da polisi alarma geçirdiSamsun'da polisi alarma geçirdiSamsun'da zincirleme kazaSamsun'da zincirleme kazaSamsun'da alkollü sürücü polis aracına çarptıSamsun'da alkollü sürücü polis aracına çarptı

SIRADAKİ HABER