HaberlerManisa haberMeslek lisesinin ürettiği maskeler okullara dağıtıldı

Meslek lisesinin ürettiği maskeler okullara dağıtıldı - Manisa haber

Alaşehir Şehit Efkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gönüllü öğretmen ve öğrenciler tarafından üretilen maskeler, öğretmen ve öğrencilerin kullanabilmesi için okullara dağıtıldı.

Meslek lisesinin ürettiği maskeler okullara dağıtıldı

Dünya çapında etkili olan korona virüs salgınından korunma kapsamında okullara maske dağıtımı yapıldı. Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organizesi ile yapılan dağıtımı Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şehit Efkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri yaptı. 213 bin 500 maske Alaşehir, Sarıgöl, Kula ve Selendi ilçelerinde bulunan okullara dağıtıldı.
Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, "Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınından korunma tedbirleri kapsamında ilçemizde de hummalı bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Şehit Efkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından okul atölyesinde üretilen 213 bin 500 adet maske, Alaşehir, Sarıgöl, Kula ve Selendi ilçelerinde eğitim gören öğretmen ve öğrencilerimize dağıtımını yaptık. Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda, Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Şehit Efkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliği ile maskeleri yerine ulaştırdık. Bu süreçte, gönüllü maske üretimine katkı sağlayan tüm öğretmen ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Korona'ya karşı uzmanlar tavsiye etti, Samsun'da da satışı tavan yaptıKorona'ya karşı uzmanlar tavsiye etti, Samsun'da da satışı tavan yaptıSamsun'da ikisi birden hizmete girdiSamsun'da ikisi birden hizmete girdiAydın sokağa çıkma yasağına uydu, Vali teşekkür etti Aydın sokağa çıkma yasağına uydu, Vali teşekkür ettiKuşadası salgına karşı yeni kurallara uydu Kuşadası salgına karşı yeni kurallara uyduBakan Koca 10 ilin sağlık müdürü ile görüştü Bakan Koca 10 ilin sağlık müdürü ile görüştü

SIRADAKİ HABER