HaberlerKilis haberKilis'te ekmeğe zam

Kilis'te ekmeğe zam - Kilis haber

Kilis'te, 1 TL'ye tanesi satılan pide ekmek, 1 TL 25 kuruşa, francala ekmeğin tanesi 1 TL 25 kuruştan satılan 1 TL 50 kuruşa yükseldi.

Kilis'te ekmeğe zam

Kilis'te un fiyatlarındaki yükselişe daha fazla dayanamayan Kilisli fırıncılar ekmeğe zam yaparken, pide ekmeğin kilosu 5 TL'den 7 TL 50 kuruşa, 1 TL'ye tanesi satılan pide ekmek, 1 TL 25 kuruşa, francala ekmeğin tanesi 1 TL 25 kuruştan satılan 1 TL 50 kuruşa yükseldi. Lahmacun pişirme 1 TL'ye, büyük tepsi pişirme 3 TL, küçük tepsi pişirme 1 TL 50 kuruşa olarak belirlendi.
Kilis Fırıncılar Odası Başkanı Ömer Sevengül, Ekmeğe zam kaçınılmaz olduğunu ifade ederek, "Sofralarımızın olmazsa olmazı ekmeğin, bu zor günlerde zamlanmasını, bizlerde istemezdik, ancak tüm girdilerimizin zamlanması, özellikle una gelen yüzde 40 civarı zamın, esnafımızın belini büktüğü, bu sıkıntılı günlerde, ne yazıkki zamı kaçınılmaz hale getirdi.Ekmeğe gelen bu zammın,un fiyatlarının artması devam ettiği sürece, yeterli olmayacağı görülmektedir. Bunun için Tarım ve Orman Bakanlığımız, bir an önce un fiyatlarının artmasını engelleyecek, çalışmalar yapıp uygulamaya koyması lazım gelmektedir, eğer un fiyatlarının artışları durdurulmazsa , çok geçmeden ekmek fiyatlarının, yeniden güncellemesinin zaruret haline gelebileceğini, üzülerek belirtmek ister saygılar sunar, insanlık aleminin, ülkemizin ve İlimizin üzerinden, Covit 19 virüsünün bir an önce kalkmasını yüce Rabbimden niyaz eder sağlıklı, huzurlu günler dilerim" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Fındık fiyatları ne kadar? 27 Kasım Cuma il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 27 Kasım Cuma il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 26 Kasım Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 26 Kasım Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıGizli kahraman SamsunGizli kahraman SamsunSamsun'da sayıları bir yılda 17 bin 571 arttıSamsun'da sayıları bir yılda 17 bin 571 arttıFındık fiyatları ne kadar? 28 Kasım Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 28 Kasım Cumartesi il il güncel fındık fiyatları

SIRADAKİ HABER